Konkurence pro Twitter? Nová textová síť společnosti Meta má slibný potenciál

Společnost Meta podle informací stanice BBC ukázala zaměstnancům plány na textovou sociální sít, která má konkurovat Twitteru. Potvrdil to mluvčí společnosti. „Zkoumáme samostatnou decentralizovanou sociální síť pro sdílení textových aktualizací,“ řekl. Věří, že existuje možnost pro samostatný prostor, kde mohou tvůrci a veřejně známé osobnosti sdílet aktuální informace o svých zájmech.

Produktový ředitel Mety Chris Cox prohlásil, že na platformě v tuto chvíli probíhá kódování. Technologický gigant ale ještě žádné datum uvolnění nové sociální sítě nepotvrdil, spekulace hovoří o konci června.

Na vývoj takové aplikace upozornily snímky, které viděli zaměstnanci interně. Zdroje BBC potvrdily, že jsou snímky obrazovky pravé.

Britská stanice také uvedla, že textová síť s pracovním názvem P92 se může stát větším konkurentem Twitteru Elona Muska než BlueSky či Mastodon. „Obě sítě sice přilákaly uživatele zklamané Twitterem, ale začít znovu na nové sociální síti a znovu vybudovat komunitu je obtížné,“ podotýká BBC.

Údajně bude možné získávat sledující také díky propojení s dalším produktem společnosti Meta, Instagramem. Ten má dle údajů společnosti až dvě miliardy uživatelů, Twitter jich používá „jen“ 300 milionů. Pokud se tak podaří přimět 25 % uživatelů Instagramu stáhnout si novou platformu, bude jich mít více než Twitter, vypočítává britský stanice.

Konkrétně Twitter, který vlastní miliardář Elon Musk, má nyní velké problémy s Evropskou unií. Společnost odstoupila od kodexu proti dezinformacím, což napadla místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová. „Sbohem, ptáčku. Twitter si zvolil těžkou cestu k dodržování našich digitálních zákonů. Ruské dezinformace jsou nebezpečné a je nezodpovědné opustit kodex EU proti dezinformacím,“ upozornila podle serveru Euronews.

K loni aktualizovanému kodexu EU proti dezinformacím se dobrovolně přihlásily desítky technologických firem. Mezi nimi vyčnívá Meta, TikTok, Google, Microsoft a Twitch. „Kodex zůstává silný, stanovuje vysoké standardy a je jádrem našeho úsilí v řešení dezinformací,“ podotkla Jourová.

„I bez kodexu proti dezinformacím budu vést Twitter k odpovědnosti za dodržování obsahových pravidel bloku. Povinnosti zůstávají, platforma sociálních médií bude muset i nadále dodržovat zákony EU. Můžete utéct, ale nemůžete se schovat,“ uvedl eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton.

Související

TikTok

Sociální sítě cílí na falešné účty. Do obrany voleb na Slovensku a eurovoleb se zapojil i TikTok

Velké technologické firmy se zapojují do boje proti ruskému vlivu napříč sociálními sítěmi. Panují velké obavy z vměšování Moskvy do záležitostí nejen Slovenska, ale celé Evropské unie. Tu příští rok čekají volby do Evropského parlamentu. Zatímco Meta odstranila přes miliardu falešných účtů, zapojil se i čínský TikTok, na kterém skončilo téměř 6 milionů takových. 
Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

Více souvisejících

sociální sítě Meta Platforms

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy