NASA zveřejnila o úchvatnou simulaci. Ukazuje, co se stane, když spadnete do černé díry

Jistě jste se už někdy zamýšleli nad tím, co by se stalo, kdybyste spadli do černé díry. Nedávno se expert z NASA rozhodl tuto otázku zodpovědět. Pomocí superpočítače vytvořil video, které názorně ukazuje, co by se při takové hrůzostrašné události dělo.

Astrofyzik Jeremy Schnittman z Goddard Space Flight Center NASA se rozhodl vytvořit toto video kvůli četným dotazům veřejnosti.

"Lidé se mě často ptají a simulace těchto těžko představitelných procesů mi pomáhá propojovat matematiku z teorie relativity se skutečnými důsledky ve vesmíru," uvedl Schnittman na oficiální webové stránce NASA.

Právě se přehrává: Simulace pádu do Černé díry

Simulace pádu do Černé díry Video: YouTube

Ve videu Schnittman představil dva scénáře, které simuloval pomocí superpočítače NASA. V jednom scénáři je kamera, zastupující odvážného astronauta, pouze minula horizont událostí a byla vymrštěna jako z praku do vesmíru.

V druhém scénáři kamera překročí hranici a zpečetí si svůj osud. Gravitační síla nad hranicí je však tak silná, že nic, ani světlo, nemůže uniknout.

Schnittman také vysvětlil, do jaké černé díry by bylo nejlépe spadnout. "Máte-li na výběr, je lepší spadnout do supermasivní černé díry," uvedl. Tyto černé díry, které obsahují až asi 30 hmotností Slunce, mají menší horizonty událostí a silnější slapové síly, které mohou roztrhnout objekty dříve, než se dostanou k horizontu událostí.

Související

Více souvisejících

NASA Vesmír: Černá díra

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 5 hodinami

před 7 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy