V Londýně představili unikátní raketový automobil +VIDEO

Londýn - Na právě probíhající přehlídce v Londýně se představí možný budoucí rekordman v říši extrémně rychlých automobilů. Informace o tom přinesl server BBC.

Stroj s názvem Bloodhound je sice zatím ještě ve vývoji, ale podle serveru se nyní na výstavě až osmi tisícům lidí ukáže prototyp, který představuje 95% finálního vozu. Jedna strana je přitom úmyslně ponechána bez krytí, aby bylo možné nahlédnout i na technologické zpracování stroje.

Bloodhound je přitom stavěn zejména za účelem pokusu o překonání světového rychlostního rekordu, který doposud od roku 1997 drží britský vůz Thrust SSC a který má hodnotu 1 128 km/h.

Ačkoliv se podle serveru raketový automobil pokusí nejprve tento rekord překonat jen přibližně o padesát kilometrů za hodinu, cílem pro rok 2017 by měla být rychlost 1 000 mp/h, tedy 1 610 km/h. Jak server uvádí, pro účely překonání rekordu je už v Jižní Africe připravena speciální dráha.

Související

Více souvisejících

auto Bloodhound SSC (nadzvukové auto)

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy