Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

Sociální síť Threads odstartovala svou existenci v červnu letošního roku, v Evropě ale nebyla dosud dostupná. To se ale za pár dní změní, a to konkrétně už tento čtvrtek ve 12:00, kdy síť v Evropě a pravděpodobně i v Česku odstartuje.

Spuštění sítě signalizuje odpočet na oficiální webové stránce www.threads.net. Aplikace má navíc v Česku i svou stránku na Google Play i v AppStore. A pro nedočkavce existuje i možnost předběžného přístupu.

Ten si může zařídit každý, kdo má profil na Instagramu. Ve vyhledávači v mobilní aplikaci stačí napsat "ticket" a kliknout na obrázek růžové obálky, který se objeví. Tím se otevře digitální pozvánka s přednostním termínem startu, který se může lišit, měl by ale být už ve čtvrtek v noci.

Otázkou však zůstává, jaké možnosti tento konkurent sítě X, dřívějšího Twitteru, evropským uživatelům nabídne. Podle serveru The Wall Street Journal v ní totiž nepůjde vytvářet příspěvky a síť tak bude sloužit pouze ke čtení.

Doporučené články

Vzhledem k tomu, že stejný deník o příchodu sítě do Evropy informoval jako první, a jeho slova se vyplnila, je dost dobře možné, že i pasáž o pasivním sledování zahraničních příspěvků bez možnosti vytvoření vlastního profilu bude odpovídající. Síť tak zřejmě bude sloužit pouze ke čtení, pravděpodobně kvůli nedostatečné schopnosti firmy Meta dodržovat unijní zákony.

Síť byla poprvé spuštěna 5. července 2023 a díky propojení s Instagramem hravě překonala tato konkurenční platforma Twitter. Během pěti dnů od spuštění dosáhla hranice 100 milionů uživatelů, čímž se stala nejrychleji rostoucí aplikací a předčila i program ChatGPT.

Zpočátku se odhadovalo, že síť Threads měla po dvou týdnech od spuštění kolem 150 milionů uživatelů, Mark Zuckerberg ale později uvedl, že tento počet se následně snížil.

"Pokud se zaregistruje přes 100 milionů lidí, bylo by úžasné, kdyby všichni nebo alespoň polovina z nich zůstala. Zatím jsme toho nedosáhli," řekl Zuckerberg pro BBC na konci července a připomněl, že taková situace je v této oblasti běžná.

Doporučené články

Věří, že přidávání nových funkcí a lákavých prvků pomůže zlepšit počet uživatelů aplikace. Platforma přitom byla kritizována za omezenou funkčnost, zejména pokud jde o zobrazované příspěvky a dostupný obsah.

Produktový ředitel Chris Cox v reakci na kritiku uvedl, že síť se zaměřuje na přidávání atraktivních prvků, které by mohly přilákat uživatele zpět na platformu. Podle dostupných informací se ale děje pravý opak a lidé síť spíše opouští.

Server The Verge uvedl, že podle odhadů bude mít Threads do konce roku zhruba 23,7 milionů aktivních uživatelů. Předpověď ale nepočítá s Evropou a vztahuje se pouze na uživatele v USA. Přesto jde zhruba o poloviční počet lidí, kteří podle odhadů využívají konkurenční síť X, dříve Twitter.

Související

Více souvisejících

Threads Meta Platforms

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy