Sociální síť Threads míří do Česka. Její popularita v USA klesá

Americká internetová firma Meta Platforms v prosinci spustí svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Dnes to uvedl server Wall Street Journal.

Přesný den spuštěný zatím není znám a Meta oficiálně vstup na evropský trh nepotvrdila, sever se ale odkazuje na zdroje obeznámené se situací, podle kterých bude sociální síť dostupná v Evropě ještě letos.

Síť byla poprvé spuštěna 5. července 2023 a díky propojení s Instagramem hravě překonala tato konkurenční platforma Twitter. Během pěti dnů od spuštění dosáhla hranice 100 milionů uživatelů, čímž se stala nejrychleji rostoucí aplikací a předčila i program ChatGPT.

Zpočátku se odhadovalo, že síť Threads měla po dvou týdnech od spuštění kolem 150 milionů uživatelů, Mark Zuckerberg ale později uvedl, že tento počet se následně snížil.

"Pokud se zaregistruje přes 100 milionů lidí, bylo by úžasné, kdyby všichni nebo alespoň polovina z nich zůstala. Zatím jsme toho nedosáhli," řekl Zuckerberg pro BBC na konci července a připomněl, že taková situace je v této oblasti běžná.

Doporučené články

Věří, že přidávání nových funkcí a lákavých prvků pomůže zlepšit počet uživatelů aplikace. Platforma přitom byla kritizována za omezenou funkčnost, zejména pokud jde o zobrazované příspěvky a dostupný obsah.

Produktový ředitel Chris Cox v reakci na kritiku uvedl, že síť se zaměřuje na přidávání atraktivních prvků, které by mohly přilákat uživatele zpět na platformu. Podle dostupných informací se ale děje pravý opak a lidé síť spíše opouští.

Server The Verge uvedl, že podle odhadů bude mít Threads do konce roku zhruba 23,7 milionů aktivních uživatelů. Předpověď ale nepočítá s Evropou a vztahuje se pouze na uživatele v USA. Přesto jde zhruba o poloviční počet lidí, kteří podle odhadů využívají konkurenční síť X, dříve Twitter.

Související

Bohumil Kartous Rozhovor

Dezinformátoři a populisté budují tyranii hlouposti, říká mluvčí Elfů Bob Kartous

Jak silná je aktuálně česká dezinformační scéna? Jak se daří českému státu bojovat proti falešným zprávám a antisystémovým hnutím? A jaká jsou největší nebezpečí v internetovém prostoru? Nejen na tyto otázky se EuroZprávy.cz zeptaly pedagoga a mluvčího Českých elfů Bohumila Kartouse, jenž je kromě toho také autorem dvou knih – No Future a nedávno vydané Future ON!.

Více souvisejících

sociální sítě Threads

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy