Atentát na ruského velvyslance v Turecku (19.12.2016)

Atentát na ruského velvyslance v Turecku (19.12.2016).

World Press Photo vyhrál snímek vraha ruského ambasadora, bodoval i Čech

Amsterodam - Prestižní soutěž World Press Photo za rok 2016 dnes vyhrál snímek tureckého vraha ruského velvyslance v Ankaře. Autorem záběru, při kterém mu šlo o život, je fotograf agentury AP Burhan Ozbilici. Za soubor fotografií z dětských šachových turnajů získal ocenění český fotograf Michael Hanke.
Atentát na ruského velvyslance v Turecku (19.12.2016).

Jak ovlivní vražda ruského velvyslance vztahy mezi Ruskem a Tureckem? Odpověď bývalého tureckého velvyslance vás možná překvapí

Moskva/Ankara – Zabití ruského velvyslance Andreje Karlova v ankarské galerii, popsaná ruským ministrem zahraničním jako teroristický akt, vzbuzuje obavy z dalšího vývoje vztahů mezi Ruskem a Tureckem. V rozhovoru pro Sputnik Turkey, Oktay Aksoy, bývalý turecký velvyslanec v Finsku, Švédsku a Jordánsku, tvrdí, že Moskva a Ankara budou pokračovat v bilaterálních vztazích a budou se stále snažit o vyřešení situace v Aleppu.
Atentát na ruského velvyslance v Turecku (19.12.2016).

OBRAZEM: Ruský velvyslanec zastřelen v Turecku. Šlo o pomstu za Halab (Aleppo)

Ankara - Turecký policista zastřelil dnes v metropoli Ankaře ruského velvyslance Andreje Karlova. Podle očitých svědků dal muž, který nebyl právě ve službě, po útoku najevo, že jde o pomstu za severosyrské město Halab (Aleppo), které bylo v minulých týdnech terčem bombardování především ruského letectva. Policie podle zpráv médií nakonec muže krátce po útoku zabila.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy