Beata Szydlová

Andrzej Duda

Volby v Polsku: Prezidentem zůstane Duda, opozice zvažuje soud

Současný polský prezident Andrzej Duda v nedělních volbách svůj post obhájil. Ukazují na to výsledky z 99,98 procenta volebních místností, o kterých dnes informovala státní volební komise. Poražený z nedělního druhého kola voleb, varšavský primátor Rafal Trzaskowski z opoziční proevropské Občanské platformy (PO), vítězi voleb pogratuloval.
Silvio Berlusconi, italský expremiér

Odkladiště politiků? Do europarlamentu mají nakročeno Berlusconi či Szydlová

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi má nakročeno k tomu, aby se po květnových eurovolbách stal patrně nejznámějším nováčkem v Evropském parlamentu (EP). Díky prvnímu místu na kandidátce své strany má zvolení takřka jisté, stejně jako další tváře známé z národních vlád. Je mezi nimi například polská expremiérka Beata Szydlová nebo německá ministryně spravedlnosti Katarina Barleyová, napsal server Politico.eu.
Beata Szydlová, strana Právo a spravedlnost

Szydlová kritizovala Evropskou komisi a centralizaci v EU

Varšava – Šéfka polské vlády Beata Szydlová dnes znovu kritizovala Evropskou komisi a centralizační tendence v Evropské unii. Mezi polskou vládou vedenou konzervativní stranou Právo a spravedlnost (PiS) a Evropskou komisí panuje napětí prakticky od nástupu kabinetu Szydlové k moci před dvěma roky.
Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán přirovnal postup Bruselu vůči Varšavě k inkvizici

Varšava - Maďarský premiér Viktor Orbán, jehož vláda je terčem kritiky Bruselu kvůli porušování některých demokratických principů, platí za spojence šéfa polské vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského. A při dnešní návštěvě Varšavy do dal najevo dalšími ostrými výroky na adresu Evropské komise.
Ilustrační foto

Kvóty nefungují, nic nezměníme. Česko a Polsko se odmítají podvolit eurokomisi

Praha/Varšava - Polská konzervativní vláda odmítá přijímání uprchlíků na základě přidělené kvóty. A v této politice hodlá pokračovat, přestože Soudní dvůr EU dnes rozhodl o tom, že Brusel má právo přebírání žadatelů o azyl na členských státech vynucovat. Ani postoj České republiky se nemění, řekl dnes premiér Bohuslav Sobotka.
Bohuslav Sobotka

Země V4 a Beneluxu jednaly o uprchlících, neshody jsou zjevné

Varšava - V polské metropoli se dnes konala schůzka šéfů vlád zemí Beneluxu (Belgie, Nizozemska a Lucemburska) a visegrádské čtyřky (V4). Český premiér Bohuslav Sobotka už před zahájením rokování uvedl, že čeká spor o přerozdělování uprchlíků v rámci EU na základě povinných kvót.
Beata Szydlová, strana Právo a spravedlnost

Szydlová v Osvětimi hájila boj proti migrantům, vysloužila si kritiku

Varšava - Polská premiérka Beata Szydlová si dnes vysloužila kritiku, když během pietního aktu u příležitosti 77. výročí prvního transportu do Osvětimi zřejmě skrytě hájila vládní protiimigrační politiku. Vyjádření Szydlové prý bylo nevhodné vzhledem k okolnostem a místu, napsala agentura AP. Za války nacisté v komplexu Osvětim-Březinka povraždili 1,1 až 1,5 milionu lidí. Mezi prvními oběťmi byli Poláci, kteří bojovali proti německé okupaci.

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 23 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Bungee, pilotování i škola smyku: Zážitkové dárky pro ženy překonávají stereotypy

Tradiční dárky pro ženy často spadají do kategorie kosmetiky, šperků nebo módy. I když mohou potěšit, často nepřinášejí dlouhodobější hodnotu a nechtěně podporují zastaralé stereotypy. Zážitkové dárky přináší svěží alternativu, která oslavuje ženy jako komplexní jedince se širokými zájmy a touhami. Jaké jsou v kurzu?

Zdroj: EuroZprávy.cz

Další zprávy