Dana Nováková

Vyšní Lhoty. Obec, ve které budou umístěni nelegální imigranti

Obavy z uprchlíků? Starostka Vyšních Lhot otevřeně promluvila

ROZHOVOR - Oplocený areál poblíž Vyšních Lhot na úpatí Beskyd zeje prázdnotou. To se ale za několik měsíců změní a na místech, kde dnes chátrají budovy spravované státem, se budou už v říjnu pohybovat stovky uprchlíků a desítky policistů. Místní z toho nejsou nadšení, stejně jako starostka malebné obce Dana Nováková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz podotkla, že v otázce umístění uprchlíků do přilehlého areálu s ní téměř nikdo nediskutoval. Zmínila také, že ačkoli mají lidé z uprchlíků obavy a tento názor na ně je ve společnosti většinový, vláda ani Evropská unie na to nedbá.
Vyšní Lhoty. Obec, ve které budou umístěni nelegální imigranti

Uprchlíci v Česku? Lidmi hýbou emoce

REPORTÁŽ - Vyšní Lhoty na úpatí Beskyd se pyšní malebnou krajinou a duši hladícím klidem, který by obci mohla nejedna vesnice či město závidět. Ačkoli lze kolem poledne spatřit na místních ulicích obyvatele jen zřídka, ve vzduchu panuje hutná atmosféra. Už za několik měsíců totiž klid v obci naruší stovky uprchlíků.

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 6 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Historie slovenských prezidentů má jednu anomálii. Mandát za 31 let obhájil jediný

Do kroniky slovenských prezidentů se dnes začne zaznamenávat šestá kapitola. Peter Pellegrini se v sobotu ujímá úřadu po Zuzaně Čaputové, jediné ženě, která prozatím byla hlavou státu. Historie prezidentů u našich východních sousedů má ještě jednu anomálii. Jen jeden z nich za 31 let obhájil mandát. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy