Džamila Stehlíková

Praha

Trestní oznámení Hradu na Stehlíkovou prověří žalobkyně

Trestní oznámení prezidentské kanceláře na psychiatričku a bývalou ministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou o fungování Hradu v době nemoci prezidenta Miloše Zemana prověří státní zástupkyně. Policie sice případ odložila, prezidentská kancelář ale proti rozhodnutí podala stížnost. České televizi to řekl obvodní státní zástupce Jan Vychyta.
Miloš Zeman

Hrad neuspěl s trestním oznámením na Stehlíkovou

Kancelář prezidenta republiky neuspěla s trestním oznámení na psychiatričku a bývalou ministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům v televizním pořadu, kde na jaře zpochybňovala chod a fungování Hradu v době, kdy byl prezident Miloš Zeman nemocný. 
Miloš Zeman

Stehlíková před soudem: Prezident Zeman potřebuje psychiatra

Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková trvá na tom, že prezident Miloš Zeman potřebuje psychiatrickou pomoc kvůli svým závislostem na alkoholu a tabáku. U soudu dnes uvedla, že za jejími dřívějšími, žalovanými výroky o Zemanově zdraví stál dobrý úmysl - záchrana prezidentova života.
Miloš Zeman

Zeman podal žalobu na Stehlíkovou jako soukromá osoba i jako prezident

Žalobu kvůli výrokům o zdraví prezidenta podal Miloš Zeman nejen jako soukromá osoba, ale zároveň také jako prezident republiky. Džamilu Stehlíkovou zažaloval rovněž nejen jako fyzickou osobu, ale také jako psychiatrickou lékařku. Na dotaz ČTK to dnes uvedl právník Hradu Marek Nespala s tím, že "to schizma je kvůli kvalifikaci skutku a jeho závažnosti".
Miloš Zeman

Hrad potvrdil, že chce po Stehlíkové za výroky o Zemanově zdraví milion korun

Pražský hrad potvrdil, že po lékařce a bývalé ministryni Džamile Stehlíkové požaduje vedle omluvy za výroky o zdraví prezidenta Miloše Zemana také milion korun. Peníze by Stehlíková měla poslat na účet Fondu ohrožených dětí. Pokud tak neučiní, hrozí jí dalšími právními kroky. Vyplývá to z předžalobní výzvy, kterou Pražský hrad zveřejnil na svém webu. Stehlíková ČTK řekla, že k omluvě ani zaplacení požadované částky důvod nevidí.
Miloš Zeman na záběrech z nemocnice.

Hrad kvůli výrokům o Zemanově zdraví žádá po Stehlíkové milion a omluvu

Prezidentská kancelář žádá po psychiatričce a bývalé ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové milion korun a omluvu za její výroky, že zdravotní problémy prezidenta Miloše Zemana souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Stehlíková to dnes uvedla na twitteru. Trvá na tom, že má pravdu. Reakci Hradu ČTK zjišťuje.
Miloš Zeman na záběrech z nemocnice.

Pražský hrad zvažuje vedle žaloby i další kroky vůči exministryni Stehlíkové

Vedle avizované žaloby na ochranu osobnosti zvažuje Hrad i další právní kroky vůči bývalé ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové za to, jakým způsobem se veřejně vyjadřovala k zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana. Na dotaz ČTK to uvedl právník Hradu Marek Nespala. Doplnil, že žalobu Hrad prozatím nepodal. Reakci exministryně ČTK zjišťuje.
Miloš Zeman

Zeman podá kvůli spekulacím o jeho zdraví žalobu

Kancelář prezidenta republiky (KPR) odmítla spekulace o zdraví prezidenta Miloše Zemana, označila je za lži a dezinformace. Jejich autory podle KPR vede politický aktivismus, snaha o zviditelnění a nenávist k Zemanovi.
Miloš Zeman, prezident ČR

Tohle už Zeman vážně přehnal? Senát by měl začít jednat o jeho odvolání, vzkazují politici

Český prezident Miloš Zeman tento týden poskytl rozhovor ruské televizi NTV. V něm označil protiruské sankce za zbytečné. Mluvil i o novičoku nebo o "silném" Vladimiru Putinovi a slabému vedení Evropské unie. Řada politiků se domnívá, že Zeman už překročil všechny hranice, někteří dokonce zmiňují, že by měl Senát zahájit proces vedoucí k odvolání Zemana z funkce prezidenta.
Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

Fotka Drahoše vyvolala pořádný poprask. To by Zeman neudělal, ten dovede jen (z)řídit stát, spustila Džamila Stehlíková

Praha - Hodně bouřlivou odezvu vyvolala na sociálních sítích fotka neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, jak cestuje metrem. Lékařka, politička a bývalá ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková k ní napsala, že si nedokáže představit, že by takto cestoval i Miloš Zeman. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Likvidace nepohodlných, noční čistky, normalizace začíná. Babiš je jako Putin, varuje exministryně

Praha – Nový premiér Andrej Babiš začal úřadovat. Hned na začátku začal s čistkami na ministerstvech, některé posty přitom byly zrušeny úplně. Mnozí varují, že likviduje agendu lidských práv. Ne své vládě totiž nebude mít ministra pro lidská práva ani vládního zřízence. Jednou z těch, která varuje před problémy, ně i někdejší ministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková.
Recep Tayyip Erdoğan

Naplnění dávného snu? Exministryně Stehlíková srovnala Klause s Edroganem

Praha - Turecký prezident Erdogan po neúspěšném pokusu o převrat může využít získanou podporu svého lidu a splnit svůj dávný sen, prosadit ústavní změny, které mu poskytnou výjimečné pravomoci. Tvrdí to bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková s tím, že tento mechanismus nárůstu "lidové" podpory připomíná nárůst popularity Václava Klause.
Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Putin trestá Západ, padáme do léčky, Rusko rozpoutá válku, varuje exministryně

Praha - Syrská armáda v současné době za masivní podpory ruských letadel úspěšně obkličuje Allepo. V důsledku bombardování přišly o život stovky civilistů a dalším statisícům hrozí hladomor. Pád Aleppa do rukou vládních jednotek by být zlomovým bodem v občanské válce v Sýrii. Všechna esa v rukávu má však i přesto především ruský prezident Vladimir Putin, tvrdí bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková.

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 37 minutami

Aktualizováno před 47 minutami

před 47 minutami

před 1 hodinou

Ľudovít Ódor

Politická krize na Slovensku: Hrozí, že důvěru nezíská ani úřednická vláda. Ficův SMER získává na popularitě

Politická krize na Slovensku pokračuje. Úřednická vláda Ľudovíta Ódora podle posledních informací zřejmě nezíská důvěru. Volby se ale mají konat v září. Na popularitě získávají opoziční strany v čele s bývalými premiéry Robertem Ficem a Petrem Pellegrinim. Slovensko zaznamenává nestabilní politickou situaci už od loňského prosince, kdy podal demisi své vlády Eduard Heger.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Varšava

EU versus Polsko: Problém s mocným zákonem o potírání ruského vlivu míří k soudu

Evropská komise učiní první krok v soudním řízení proti Polsku kvůli jeho zákonu o nepatřičném ruském vlivu, který by podle kritiků mohl vést k zákazu výkonu veřejných funkcí opozičních politiků, oznámila dnes agentura Reuters. Formální výzva bude odeslána ve čtvrtek s tím, že Varšavě tím dnem začne běžet dvouměsíční lhůta pro zjednání nápravy. Ještě nedávno byla Polsku vyměřována sankce jednoho milionu eur denně. 

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Česká národní banka

Pravidla pro hypotéky zmírňují. Pořídit si nemovitost ale pořád nebude jednoduché

Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se rádo v tuzemských končinách. Když se v Česku rozjela inflace k hodnotám, které, vsadím se, nezažila stávající většina obyvatel země, jedno „dobro“ z onoho přísloví na úvod, se objevilo. A totiž, že se zastavil prudký růst cen nemovitostí. A nyní přichází (možná) další „dobro“. Domácí finanční regulátor ‒ Česká národní banka (ČNB) oznámila, že od července zmírní podmínky pro poskytování hypoték. Její Bankovní rada totiž rozhodla, že už nebude nutné u žadatelů uplatňovat limit výše splátek dluhu k čistému měsíčnímu příjmu (DSTI).  

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

Kosovo

Kosovo si klade podmínky ke konání nových voleb. Ty nedávné způsobily krvavé nepokoje

Kosovo je otevřeno možnosti nových voleb. Podle kosovské ministryně zahraničí Doniky Gervalla-Schwarzové je ale potřeba pro otevření voleb podniknout určité kroky, citovala agentura Reuters. NATO kvůli nepokojům muselo posílit svou vojenskou přítomnost, do Kosova zamířilo 700 nových vojáků zejména z Turecka. Doplní kontingent o čtyřech tisících mužích. 

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Patrik Tušl

Soud s Tušlem byl odročen. Na místo se dostavila „smetánka“ dezinformační scény v čele s Peterkovou a Zítkem

Patrik Tušl čelí další obžalobě, tentokrát z nebezpečného pronásledování, je stíhán také kvůli výtržnictví. „Pokračuje soud v případu Patrika Tušla, který je obžalovaný kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Kubka. K soudu dorazili i jeho příznivci,“ informoval server iRozhlas.cz prostřednictvím twitteru. Podle fotografií ze soudní síně Obvodního soudu pro Prahu 8 se spolu s veřejností a ostatními podporovateli na místo dostavila Jana Peterková, odsouzená minulý týden.

před 6 hodinami

Katastrofální dopady zničené přehrady Ukrajinu změní navždy. Pole se změní v poušť, černomořská fauna vymře

Zničení přehrady a vodní elektrárny na Ukrajině bude zřejmě mít katastrofální důsledky pro tamní ekosystém. Podle úřadů může zničení elektrárny vysušit bohatou zemědělskou oblast jižní části Ukrajiny, vyplavit znečišťující látky do vodních toků a převrátit ekosystémy, které se vyvinuly kolem masivní nádrže. Podle expertů potrvá roky, než se ukáže, jak rozsáhlý bude dopad těchto změn.
 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy