povodně v Německu

Povodně v Eschweileru

Němci nabízejí zdarma pobyty u moře lidem postiženým záplavami

Týden dovolené zdarma u Severního moře. Takových nabídek učinili do začátku září majitelé prázdninových apartmánů v německém pobřežním letovisku Horumersiel téměř 70. Určené jsou pro hosty ze spolkových zemí Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc, které v červenci postihly katastrofální záplavy. Podle agentury DPA přicházejí podobné nabídky i z dalších částí Východního Fríska a přilehlých ostrovů.
Povodně v Eschweileru

Německo vloží do fondu na obnovu po povodních deset miliard eur

Německo vloží do fondu na obnovu po nedávných povodních nejméně deset miliard eur (254 miliard Kč), píše na svém webu s odkazem na zdroje z ministerstva financí týdeník Der Spiegel. Polovinou do něj přispěje 16 spolkových zemí a polovinou federální vláda.
Povodně v Eschweileru

Brno pošle Německu milion jako pomoc po ničivých záplavách

Brno pošle do Německa milion korun jako pomoc po ničivých záplavách. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) v tiskové zprávě uvedla, že to považuje za morální a lidskou povinnost. Záplavy v Německu si zatím vyžádaly bezmála 200 obětí, ale další lidé jsou stále pohřešovaní. Poničené jsou domy i infrastruktura.
Následky bouří a povodní v Německu

Německo chce po záplavách požádat o peníze z unijního fondu solidarity

Německo chce po katastrofálních povodních z minulého týdne požádat o peníze z Fondu solidarity Evropské unie (EUSF), který členské země využívají v případech živelních pohrom. Uvedla to dnes agentura Reuters, která má k dispozici předběžný plán vládní pomoci. Okamžitá pomoc zasaženým oblastem ze spolkových i zemských zdrojů by měla dosáhnout výše 400 milionů eur (10,3 miliardy korun).
Následky bouří a povodní v Německu

Déšť ucpal i kanalizaci, povodeň ničila domácnosti, budovy byly zatopeny do prvního patra, říká svědek záplav v Německu

Kolem sebe viděl nekonečné nánosy bahna a stopy vody, které dosahovaly do prvních pater rodinných domů. Českého studenta Marka, který je v současnosti na studijním pobytu Erasmus v německých Cáchách, šokovala ve městě Eschweiler zkáza, jakou po sobě zanechaly povodně. „Narazil jsem i na úplně zničené domy, všude se ještě povalovaly věci, které unášela voda. Lidé před zahrady vynášeli vytopené pračky, lednice a další spotřební elektroniku. Jednalo se o smutný pohled,“ říká budoucí architekt Marek exkluzivně pro EuroZprávy.cz.
Povodně v Belgii

Počet obětí povodní v Evropě vyrostl na 180, asi není konečný

Počet obětí ničivých záplav na západě Evropy se vyšplhal nad 180. Nejvíce lidských životů, 156, si živel vyžádal v Německu. Belgie hlásí zatím 27 mrtvých. Německá policie se obává, že počet obětí se bude dál zvyšovat, protože řada lidí je stále vedena jako nezvěstní a těla některých z nich mohou být ještě pod troskami, které se odklízejí.
Povodně v Belgii

Záplavy v Evropě mají už 170 obětí, počet mrtvých dál roste

Ničivé záplavy v západní Evropě si vyžádaly již nejméně 170 obětí. Nejvíce ztrát na životech, 143, hlásí západní část Německa. V jihovýchodní Belgii kvůli povodním zemřelo 27 lidí. Velká voda způsobila škody také v Nizozemsku, Lucembursku či Švýcarsku.
Následky bouří a povodní v Německu

Tisk: Katastrofické povodně jsou důkazem výzev spojených se změnou klimatu

Katastrofické povodně, které zpustošily západní Německo, jihovýchodní Belgii a jižní Nizozemsko, jsou podle španělského listu El País dalším důkazem výzev, jimž čelíme v souvislosti se změnami klimatu. Italský deník Corriere della Sera upozornil, že ničivé záplavy mohou v Evropě ovlivnit volby, přičemž první se budou konat už v září v nejpostiženějším Německu.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Kišiněvský summit EPC Prohlédněte si galerii

Kišiněvský summit EPC je v plném proudu. Setkal se Zelenskyj s Vučićem, Erdogan na poslední chvíli účast odvolal

Zájemci o členství se sbližují s Evropskou unií. Osobní kontakt proběhl dokonce mezi srbským a ukrajinským prezidentem. Přesto, že Srbové mají dlouhodobě velice dobré vztahy s Ruskem. Účast k velkému zklamání pořadatelů na poslední chvíli odvolal turecký prezident. V odpoledních hodinách započalo jednání Arménie s Ázerbájdžánem za francouzské, německé a eurounijní mediace.

včera

63. Zlín Film Festival Prohlédněte si galerii

Ve Zlíně odstartoval 63. ročník zlínského filmového festivalu "Zlín Film Festival"

Na 63. ročníku Zlín Film Festivalu se diváci mohou těšit na neuvěřitelnou nabídku 295 filmů z více než 50 zemí světa. Tento prestižní filmový festival, který se koná v Zlíně, nabídne bohatý doprovodný program vhodný jak pro školy, tak i pro celou rodinu. Od dnešního dne se do Zlína sjíždějí významné osobnosti z filmové branže, které přijely oslavit tuto událost. Vrcholem večera bude slavnostní předání Zlatého střevíčku, který obdrží herec Pavel Nový. Festival se koná v termínu od 1. do 7. června, takže návštěvníci mají celý týden na to, aby se ponořili do světa filmového umění.

včera

včera

včera

Flakpanzer Gepard je německý samohybný protiletadlový systém (SPAAG) osazený dvojicí 35mm kanónů Oerlikon

Pentagon koupí smrtící systém Gepard pro Ukrajinu

Americká společnost Global Military Products podepsala smlouvu s americkým ministerstvem obrany, která jí přiděluje kontrakt v hodnotě přesahující 118 milionů dolarů na nákup a dodávku samohybných protiletadlových systémů Gepard do Ukrajiny. Informovala Evropská pravda s odkazem na zprávu Pentagonu.

včera

Česká národní banka

Finanční sektor je odolný. ČNB vypustí jedno z pravidel pro poskytování hypoték

Dnes se Bankovní rada České národní banky sešla k projednání Zprávy o finanční stabilitě pro jaro 2023, která hodnotí stav a odolnost domácího finančního sektoru vůči nepříznivým vlivům. Tato zpráva posloužila jako východisko pro stanovení makroobezřetnostní politiky, která se zaměřuje na řízení rizik a stabilitu finančního systému. Hlavními nástroji této politiky jsou určování kapitálových rezerv bank a stanovení maximálních limitů pro poskytování spotřebitelských úvěrů zajištěných obytnými nemovitostmi. ČNB to uvedla na svém webu.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Vpád do síně pražského soudu už řeší i kriminálka. Peterková se nepoučila a šíří nesmysly dál

Jana Peterková po svém odsouzení zašla ještě dál, teď se považuje za občanku již neexistující ČSFR a proklamuje, že je Česká republika pouze korporát. Resort vnitra varuje před sektou, která tyto myšlenky má na svědomí. Antisemitismus, rasismus a antisystémové smýšlení u podobného spolku v USA, známého jako Suverénní občané, končí u závažných zločinů. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy