Brno pošle do Německa milion korun jako pomoc po ničivých záplavách. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) v tiskové zprávě uvedla, že to považuje za morální a lidskou povinnost. Záplavy v Německu si zatím vyžádaly bezmála 200 obětí, ale další lidé jsou stále pohřešovaní. Poničené jsou domy i infrastruktura.
Radní doporučili zastupitelům schválit Německu dar ve výši milionu korun jako podporu záchranným a odklízecím prací.
"Je to sotva pár dní, co jsme byli svědky neuvěřitelného vzepětí solidarity a lidské soudržnosti tady na jižní Moravě. Považuji za naši morální a lidskou povinnost vyjádřit nyní stejnou sounáležitost s jiným regionem postiženým živelní pohromou. Peníze sice nevrátí životy těm, kterým je voda vzala, ale pomohou alespoň ostatním rychleji se znovu postavit na nohy,“ uvedla Vaňková.
Podle jejího náměstka Jiřího Olivy (ČSSD) je rozsah katastrofy v Nmecku naprosto neuvěřitelný a otřesný. "Proto cítíme povinnost pomoci i v tomto případě. Kam přesně peníze z Brna poputují, je momentálně předmětem jednání. Na úrovni radních se tím budeme znovu zabývat příští týden a konečné slovo budou mít samozřejmě zastupitelé," dodal Oliva.
Související
Německo definitivně schválilo fond s 30 miliardy eur na obnovu po záplavách
Němci nabízejí zdarma pobyty u moře lidem postiženým záplavami
povodně v Německu , Brno , Německo
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 1 hodinou
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 2 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 2 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 3 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 5 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
včera
Írán se na poslední chvíli snaží zachránit zbytky jaderného programu
včera
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
včera
Začalo meteorologické jaro. Předpověď slibuje stabilní počasí po celý týden
včera
Po íránské párty Trumpa s Netanjahuem může přijít zničující kocovina
včera
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
včera
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
včera
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
včera
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
včera
Kuvajt sestřelil tři americké stíhačky F-15
včera
Írán ochutnal vlastní medicínu. Američané jim okopírovali Šáhidy, teď s nimi vybombardovali Teherán
Americké centrální velitelství (CENTCOM) potvrdilo, že sobotní nálety na Írán v rámci operace „Epic Fury“ přinesly historicky první bojové nasazení nového autonomního kamikadze dronu. Tento systém, označovaný jako LUCAS (Low-cost Unmanned Combat Attack System), byl vyslán k likvidaci klíčových cílů, mezi které patřila velitelská stanoviště Islámských revolučních gard, íránská protivzdušná obrana a odpalovací základny raket a bezpilotních prostředků.
Zdroj: Libor Novák