Sociální pracovníci

Očkování, ilustrační fotografie

Očkování má 92 procent seniorů z domovů a až 65 procent pracovníků

Očkování proti koronaviru má zhruba 92 procent klientů domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem. Naočkovat se nechalo 60 až 65 procent zaměstnanců. ČTK to dnes sdělila Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS). Ve svých propočtech vycházela ze statistik ministerstva zdravotnictví.
Ilustrační foto

Desítky expertů vyzývají k rychlému přijetí novely o ochraně dětí

Devět desítek lékařů, psychologů, sociálních pracovníků a dalších expertů vyzvalo zákonodárce, aby urychleně projednali zákaz posílat malé děti do ústavů. Žádají o navýšení podpory pěstounům a posílení služeb pro rodiny. Výzvu pro poslance, senátory a členy vlády poskytla ČTK Asociace Dítě a rodina.
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Ministerstvo vyjednává o přednostním očkování pro terénní sociální služby

Ministerstvo práce vyjednává s resortem zdravotnictví o přednostním očkování pečovatelek a pečovatelů, kteří docházejí domů za seniory či postiženými. Pracovníků nad 50 let, kteří se starají o potřebné v domácnostech, je 19.000. Na tiskové konferenci ČSSD to dnes řekla místopředsedkyně strany a ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
Ilustrační foto

V sociálních službách chybí respirátory FFP3, ukázal průzkum

Celkem 90 procent domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb nemá vůbec žádné respirátory nejvyšší třídy (FFP3). Každý dvanáctý poskytovatel péče pak nemá ani respirátory s nižší ochranou či roušky. Valná většina uvedla, že jejich požadavky dosavadní dodávky nepokryly. Vyplývá to z průzkumu Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS), do něhož se ve středu zapojilo 347 zařízení z celé republiky. ČTK má výsledky k dispozici.
Alena Schillerová

Schillerová chce vědět, proč chybí peníze na sociální služby

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) chce vědět, v čem tkví problém s financováním sociálních služeb, když stát na ně dává každý rok více peněz. Před poslanci se při dnešní mimořádné schůzi ohradila proti výtkám, že je nynější vláda ANO a ČSSD asociální. Kabinet podle ministryně sociální služby nepodceňuje.
Mgr. Jiří Gabriel Kučera, pedagog z KreBul o.p.s.

Sociální práce? Často blázinec. Praha zavelí a starejte se

ROZHOVOR – Práce v sociální oblasti rozhodně není žádný med. Peněz málo, zato spousta starostí a odpovědnosti. Stát vám vaši záslužnou činnost navíc „zpestří“ nekonečnou byrokracií. Přesto se najdou obětaví lidé, kteří chtějí potřebným pomáhat. Jedním z nich je i Mgr. Jiří Gabriel Kučera, zaměstnanec prachatické neziskovky KreBul, který redakci EuroZpráv.cz přiblížil povolání sociálního pracovníka.
Šluknovsko má dvacet nových sociálních pracovníků

Šluknovsko má dvacet nových sociálních pracovníků

Krásná Lípa - Dvacítka lidí ve Šluknovském výběžku prošla kurzem pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na terénní práci. Hana Volfová, ředitelka krásnolipské Kostky, která kurz pořádala, v úterý Mediafaxu řekla, že zájemci právě kurz ukončili závěrečnými zkouškami.

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ropa

Slovensko se kvůli ukrajinské stopce pro ruskou ropu obrací na EU

Slovensko volá po zásahu Evropské unie kvůli zastavení tranzitu ropy z Ruska, ze kterého Bratislava viní Ukrajinu. Po premiérovi Robertu Ficovi (Smer-SD) se ozval i jeho stranický kolega a ministr zahraničí Juraj Blanár. Problém se týká také sousedního Maďarska. 

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 3 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Bidenovi záleží na Američanech, shodnou se zahraniční lídři. Jeho rozhodnutí odstoupit oceňují

Zahraniční lídři ocenili šéfa Bílého domu Joe Bidena jako člověka, kterému záleží na americkém lidu. Stalo se tak poté, co v neděli odstoupil z kandidatury u listopadových prezidentských voleb v USA. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy