teroristický útok v Bostonu (USA 15.4.2013)

Džochar Carnajev podezřelý z útoků v Bostonu byl zadržen

Obhájci teroristy Carnajeva usilují o zrušení rozsudku smrti

Obhájci Džochara Carnajeva, který za bombový útok na bostonský maraton dostal trest smrti, chtějí dosáhnout zrušení verdiktu. V dnes podané žádosti k odvolacímu soudu podle agentury Reuters uvádějí, že Carnajev neměl kvůli předsudkům spravedlivý proces, neboť byl souzen přímo v Bostonu, kde zaútočil. Bombový útok v dubnu 2013 nepřežili tři lidé a přes 260 dalších utrpělo zranění.
Exploze v Bostonu si údajně vyžádaly nejméně dva mrtvé

Čečensko: Líheň islamistů, kteří terorizují celý svět. Výběr nejhorších masakrů

Paříž - Čečensko, autonomní republika Ruské federace v předhůří Kavkazu, zdevastovaly dvě války mezi místními separatisty a Ruskem a také teroristické útoky militantních separatistů a organizovaný zločin. Velké boje s čečenskými separatisty už ustaly před lety a republice vládne tvrdou rukou Ramzan Kadyrov, dávající najevo loajalitu k Moskvě. Čas od času však dají o sobě vědět islamisté, usilující o vytvoření islámského státu na ruském Kavkaze. Čečenskou stopu nese podle médií i sobotní útok nožem ve Francii, při kterém zahynul jeden člověk.
Džochar Carnajev

Carnajev má naději. Cesta na popravu může trvat roky

Boston - Bostonský atentátník Džochar Carnajev byl sice v pátek odsouzen k trestu smrti, může ale trvat desetiletí, než dojde k popravě. Média i experti upozorňují, že v určitých případech k ní vůbec dojít nemusí.
Džochar Carnajev (vlevo)

Bostonský atentátník Carnajev dostal trest smrti. Popraven má být injekcí

Boston - Porota v Bostonu dnes podle hlavních amerických médií odsoudila Džochara Carnajeva, obžalovaného z podílu na atentátu na maraton v roce 2013, k trestu smrti smrtící injekcí. Obhajoba žádala doživotí a nejspíš se odvolá. Porotci se o verdiktu radili více než 14 hodin. Podle americké ministryně spravedlnosti jde o odpovídající trest za jeho hrůzný zločin. Při atentátu v cíli běžecké soutěže zahynuli v USA tři lidé a dalších 264 utrpělo zranění
FBI zveřejnila snímky dvou podezřelých z explozí v Bostonu

Rodina Carnajevova zastřeleného známého chce po FBI odškodné

Washington - Rodina čečenského mladíka Ibragima Todaševa zastřeleného v roce 2013 při vyšetřování bombového útoku na bostonský maraton požaduje po americké FBI odškodné 30 milionů dolarů (737 milionů Kč). Todaševa zastřelil jeden z agentů, když mladík vyšetřovatele napadl při výslechu.
Džochar Carnajev podezřelý z útoků v Bostonu byl zadržen

Dostane Carnajev trest smrti? Začíná výběr soudní poroty

Boston - Ve USA dnes formálně začal proces s Džocharem Carnajevem, který spolu se svým bratrem Tamerlanem provedl v dubnu 2013 bombový útok na bostonský maraton. Za teroristický čin mu hrozí trest smrti. Výběr dvanáctičlenné poroty a šesti náhradníků se může protáhnout.
Džochar Carnajev

Atentátníku Carnajevovi, který stojí za masakrem v Bostonu, hrozí trest smrti

Boston/Praha - Atentát na slavném bostonském maratonu, při kterém zahynuli 15. dubna 2013 tři lidé, má podle obžaloby na svědomí dvacetiletý mladík čečenského původu Džochar Carnajev spolu se svým bratrem Tamerlanem. Tamerlan byl zabit při přestřelce s policií, Džochar stane 5. ledna před soudem. V případě usvědčení mu hrozí trest smrti.
Džochar Carnajev podezřelý z útoků v Bostonu byl zadržen

Jsem nevinný, kamarád Carnajeva odmítl dohodu s obžalobou o vině

Boston - Jeden z několika přátel údajného bostonského atentátníka Džochara Carnajeva, kteří čelí obviněním, že mařili vyšetřování, odmítá přistoupit na dohodu s obžalobou. Podle agentury AP to dnes prohlásil jeho právní zástupce s tím, že jeho klient o své nevině nepochybuje. Při pumovém útoku na bostonský maraton loni v dubnu, za kterým podle vyšetřovatelů stál Džochar s bratrem Tamerlanem, zahynuli tři lidé a více než 260 osob bylo zraněno.
Džochar Carnajev podezřelý z útoků v Bostonu byl zadržen

Děsivé čtení: FBI zveřejnila zápisky teroristy Carnajeva, atentátníka z Bostonu

Boston - FBI zveřejnila zápisky, které si dělal terorista Džochar Carnajev ve chvílích, kdy se při loňském policejním zásahu schovával v lodi. Atentátník z bostonského maratonu v nich mimo jiné žárlí na svého staršího bratra Tamerlána, kterého zastřelila zásahová jednotka, že již vstoupil do "zahrady ráje". Informuje server USA Today.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy