V Nigérii se šířila dezinformace, která varovala před cestami na Slovensko, kvůli Rusku

Na sociálních sítích v Nigérii se masivně šířilo falešné prohlášení, které v souvislosti se sílícím napětím mezi Ruskem a Ukrajinou varovalo před cestami do šesti evropských zemí včetně Slovenska.

Nigerijské ministerstvo zahraničí dokument označilo za dezinformaci.

Inkriminovaný dokument byl prezentován jako tisková zpráva nigerijského ministerstva zahraničí. Uváděl, že vláda doporučuje nigerijským občanům, aby do května necestovali do Běloruska, Polska, Maďarska, Rumunska, Moldavska a na Slovensko s tím, že velvyslanectví těchto zemí s okamžitou platností přestala vydávat víza kvůli válečné hrozbě. Nigerijští občané, kteří ve zmíněných státech jsou, měli podle falešného prohlášení tyto země do 48 hodin opustit. Podle nigerijských médií se dezinformace šířila na různých sociálních sítích a komunikačních aplikacích, zejména na WhatsAppu.

Nigerijská diplomacie na twitteru prohlášení označila za dezinformaci. "Ministerstvo důrazně odsuzuje tento darebný čin a vyzývá širokou veřejnost, aby obsah falešné tiskové zprávy ignorovala," uvedlo.

Nigerijská vláda dříve v tomto měsíci vyzvala nigerijské občany žijící na Ukrajině k ostražitosti. Uvedla, že mají vždy mít u sebe potřebné doklady a měli by se vyvarovat zbytných cest v zemi.

Související

Viktor Janukovyč

Janukovyč se Putina bál. Každý akt ruské agrese vede k hlubší integraci Ukrajiny do EU, ukázal krvavý Euromajdan

Uběhlo již deset let od krvavých protestů v Kyjevě, známých jako Euromajdan. Dosavadní prezident Viktor Janukovyč byl svržen a na jeho místo byl zvolen Petro Porošenko. Co se tehdy ale na Ukrajině vůbec dělo a proč lidé protestovali? Běžní Ukrajinci byli nespokojení s politickým vedením země spojovaným s korupcí a organizovaným zločinem. Korupce v nejvyšších politických kruzích pálí zemi už od její samostatnosti z roku 1991 a stále je nutné ji řešit.

Více souvisejících

Ukrajinská krize Nigérie Slovensko Boj proti dezinformacím a fake news

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy