Americké trable v Sýrii. Přes 20 zraněných po zatím neobjasněné nehodě vrtulníku

Při víkendové nehodě vrtulníku v Sýrii utrpělo zranění 22 příslušníků americké armády. Příčina incidentu zatím nebyla objasněna. Ze zveřejněného prohlášení ale vyplývá, že jej zřejmě nezpůsobil nepřátelský útok na stroj. 

K nehodě došlo podle amerického velení už v neděli 11. června na severovýchodě Sýrie. Deset zraněných zřejmě utrpělo vážnější zranění, protože byli evakuováni do zdravotnických zařízení s lepší péčí. "Příčina incidentu je předmětem vyšetřování, o nepřátelské palbě nemáme informace," píše se v prohlášení.

Server NBC News připomíná, že Američané v zemi operují v rámci boje s teroristickou organizací Islámský stát. V Sýrii vypukla v roce 2011 občanská válka, za více než deset let zemřelo podle odhadů OSN přes 306 tisíc civilistů.

Americké velení před týdnem uvedlo, že během května podniklo se spojeneckými jednotkami 17 operací, při nichž zlikvidovalo dva islamisty a dalších 20 jich zadrželo. 

Související

Více souvisejících

Americká armáda (U.S. ARMY) Sýrie Islámský stát (IS)

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pád člověka z portálu tunelu zastavil vlaky na hlavním nádraží v Praze

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy