St.Louis - Americká policie na předměstí St. Louis zabila černošského mladíka, který vyhrožoval střelnou zbraní. Incident se odehrál poblíž Fergusonu, dalšího předměstí St. Louis, kde v srpnu bělošský policista zastřelil neozbrojeného černocha Michaela Browna. Na místě se okamžitě začaly srocovat desítky lidí, situace je napjatá.
Nejnovější událost se odehrála v úterý pozdě večer místního času (dnes brzy ráno SEČ) na čerpací stanici v Berkeley. Toto předměstí přímo sousedí s Fergusonem, které se po Brownově smrti stalo dějištěm násilných demonstrací.
Policie v St. Louis dnes uvedla, že berkeleyský policista střílel z obav o svůj život, neboť černoch vytáhl pistoli, se kterou na něj mířil.
Na místě se krátce poté sešlo asi 60 lidí, později se jejich počet rozrostl až na 200 lidí. Situace na čerpací stanici byla během vyšetřování střelby napjatá, dav v jednu chvíli pronikl za ohraničující pásku a začal se s policisty přetlačovat. Několik lidí bylo zadrženo. Vzduchem lítalo několik dělobuchů a v okolí bylo zapáleno několik popelnic. Podle portálu nbcnews.com policie vyslala k incidentu asi padesátku hlídkových vozů.
Mezi lidmi, kteří ke stanici přišli, byla i Toni Martinová, která zastřeleného označila za svého 18letého syna Antonia. "Zrovna odešel z domu, aby se setkal se svou dívkou. Možná začal utíkat a oni zahájili palbu," řekla s tím, že pochybuje o tom, že její syn byl ozbrojen. Policie ale tvrdí, že u zastřeleného nalezla zbraň.
Ve Spojených státech se v posledních týdnech vzedmula vlna protestů kvůli usmrcení několika neozbrojených černochů bělošskými policisty.
Zdroj: YouTubeSouvisející
Vrahovi zákonodárců z Minnesoty hrozí trest smrti. Na mušce měl i další politiky
Tragédie při protestech v USA. Smrt náhodného kolemjdoucího vyšetřuje policie
Policie USA , černoši , St. Louis, USA (Ferguson, rasové protesty, Brown, Powell)
Aktuálně se děje
před 4 minutami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou v ulicích Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě