Policie USA

Donald Trump

Američanka z Texasu vyhrožovala soudkyni, která soudí Trumpa

Američanka ze státu Texas byla obviněna z vyhrožování smrtí federální soudkyni Tanye Chutkanové, která se ve Washingtonu zabývá procesem, v němž je obviněn exprezident Donald Trump kvůli snaze zvrátit výsledky posledních prezidentských voleb, v nichž prohrál s Joem Bidenem.
Policista svalil ženu k zemi

VIDEO ukazuje, jak policista v USA bije ženu

Dva zástupci šerifa okresu Los Angeles jsou předmětem vyšetřování kvůli nadměrnému použití síly při zadržování páru před obchodem s potravinami v jižní Kalifornii dne 24. června. Na případ upozornil server CNN. 
Policie USA, autor: Alec Favale

Muž v USA postřelil holčičku a její rodiče kvůli zakutálenému míči

Muž z amerického státu Severní Karolína postřelil šestiletou holčičku a její rodiče poté, co si na jeho dvůr přišly děti pro zakutálený basketbalový míč, uvádí agentura AP s odvoláním na sousedy a rodinu zraněného dítěte. Incident ve městě Gastonia západně od Charlotte se jevil jako další v sérii střeleb z posledních dní, které se staly za původně nevinných okolností.
Policista Nickolas Wilt byl zastřelen střelcem během smrtící střelby v bance. Policejní akademii absolvoval 31. března 2023.

Při střelbě v bance v Louisville byl zraněn i policejní nováček Nickolas Wilt

Mezi devíti zraněnými při pondělní střelbě v bance v americkém městě Louisville, při které o život přišlo pět lidí včetně střelce, je také policejní nováček, který před dvěma týdny složil přísahu. "Policista byl zasažen do hlavy a po operaci mozku jeho stav zůstává kritický," uvedla podle médií policie. V kritickém stavu jsou podle nemocnice také dva další zranění.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 5 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

před 12 hodinami

Slovensko čeká velký den. Čaputová končí, nastupuje Pellegrini

Po více než dvou měsících od vyhlášení výsledků voleb přichází velký den pro Slovensko. Po pěti letech dnes skončí ve funkci hlavy státu Zuzana Čaputová, novým prezidentem se stane Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy