Washington - V americkém St. Louis dnes panoval neklid způsobený další smrtí mladého černocha, kterého zastřelil bělošský policista. V tomto případě to však vypadá, že strážnici jednali zcela dle litery zákona.
Úterní incident v Berkeley se odehrál jen několik kilometrů od předměstí Fergusonu, kde v srpnu bělošský policista zastřelil neozbrojeného černocha Michaela Browna.
Už ve středu se na místě střelby sešlo asi 200 lidí. Situace na čerpací stanici byla během vyšetřování střelby napjatá, dav v jednu chvíli pronikl za ohraničující pásku a začal se s policisty přetlačovat. Několik lidí bylo zadrženo. Vzduchem proletělo několik dělobuchů a v okolí bylo zapáleno několik popelnic. Policie vyslala k incidentu asi padesátku hlídkových vozů.FOTO: AFP
Nepokoje pokračovaly i v noci na dnešek a dnes ráno místního času, přestože úřady upozorňují na značné rozdíly mezi usmrcením Michaela Browna a úterní střelbou v Berkeley. Podle místního starosty Theodora Hoskinse šlo v úterý o jasně kriminální případ, u mrtvého černocha byla nalezena nabitá střelná zbraň.
Policista se k čerpací stanici dostavil na telefonickou žádost o pomoc při loupežném přepadení. Na černošského mladíka, kterého list St-Louis Post-Dispatch identifikoval jako osmnáctiletého Antonia Martina, vystřelil tři rány a na místě ho zabil.
Související
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
Vražda spáchaná synem. Policie má jasno, jak zemřel režisér Reiner
Policie USA , Demonstrace v USA , St. Louis, USA (Berkeley, rasové protesty, Antonio Martin)
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 50 minutami
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 1 hodinou
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 3 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 3 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 4 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 5 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 6 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 6 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 7 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 7 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 8 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 9 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 10 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
včera
Původní cla platí, oznámil Trump a obratem zavedl další. Soudce označil za hlupáky
Americký prezident Donald Trump vystoupil v pátek v Bílém domě na mimořádném brífinku, aby reagoval na verdikt Nejvyššího soudu, který označil jeho plošná cla za nezákonná. Trump neskrýval své rozhořčení a soudce, kteří hlasovali proti němu, podrobil zdrcující kritice. Rozhodnutí označil za „hluboké zklamání“ a samotné členy soudu, včetně těch, které sám do funkcí jmenoval, nazval „ostudou svých rodin“, „hlupáky“ a „politicky korektními loutkami“.
Zdroj: Libor Novák