Washington – Hillary Clintonová a její problémy se zprávami, které posílala ze svého soukromého e-mailu, opět řeší světová média. Vyšlo totiž najevo, že mezi nimi byly i přísně tajné materiály vztahující se k akcím bezpilotních letounů.
Dva e-maily, které Clintonová jako ministryně zahraničí odeslala ze svého soukromého serveru a které byly dodatečně přísně utajeny, zachycují debatu ohledně novinového článku o operacích amerických bezpilotních letounů a výměnu názorů, která by se mohla vztahovat k přísně utajeným materiálům. Agentuře AP to dnes řekli američtí představitelé, vyhodnocující korespondenci přední uchazečky o demokratickou nominaci do Bílého domu.
Spekuluje se o tom, že by aféra kolem používání soukromého e-mailového účtu v době šéfování americké diplomacii mohla mít vážné důsledky pro šance Clintonové v rozbíhající se kampani před prezidentskými volbami v příštím roce. Republikáni jednání Clintonové vykládají jako důkaz, že si ohledně státních tajemství počínala přinejmenším nedbale, anebo ještě hůře.
Politička se tento týden rozhodla předat soukromý server do rukou FBI. V pondělí generální inspektor 17 zpravodajských agentur Kongresu řekl, že dva ze 40 e-mailů v náhodném vzorku z 30.000 e-mailů Clintonové, které dalo ministerstvo zahraničí přezkoumat, obsahovaly informace označované za přísně tajné. Tyto dva e-maily byly podle zmíněných zdrojů utajeny po konzultacích s CIA.
Clintonová čelí především ze strany republikánské opozice kritice za možné ohrožení národní bezpečnosti. Z používání soukromého e-mailového účtu se stala velká otázka v prezidentské kampani.
Související
Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa
Hillary Clintonová před sněmovním výborem vypovídá o aktivitách Epsteina
Aktuálně se děje
včera
Moravec musí zaplatit pokutu, tvrdí Česká televize
včera
Soud vynesl první rozhodnutí v případu vraždy dívky v Pardubicích
včera
Babišova vláda prodloužila cenové stropy u paliv. Chce pokročit i s digitalizací
včera
Další nečekaný výkon na MS v hokeji. Češi za pískotu prohráli s Nory 1:4
včera
Tropické počasí prohloubí problémy se suchem. V Česku jen tak nezaprší
včera
Klempířovi může zlomit vaz i StarDance, míní politici z opozice
včera
Rusko plánuje útok na Kyjev. Moskva vyzvala cizince k opuštění ukrajinské metropole
včera
Co chrání ukrajinské nebe? Radary, drony i umělá inteligence
včera
Extrémní počasí se projevilo naplno. Evropu už nyní spalují téměř čtyřicetistupňová vedra
včera
Vláda přitvrzuje vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Problémy čekají i řidiče
včera
K návratu cen ropy na předválečnou úroveň možná nikdy nedojde, varují experti
včera
Odstěhujte se, než vás definitivně zaplaví voda, vzkázali vědci obyvatelům jednoho z nejznámějších měst USA
včera
Francie čelí rozsáhlému skandálu. Na více než sto školách a školkách docházelo k týrání dětí
včera
Teherán popřel Rubiova slova. Dohoda Íránu s USA jen tak nebude
včera
Tropické počasí ještě zesílí, nejvíce potrápí jižní Moravu. Platí výstraha
včera
Rubio naznačil, že dohoda s Íránem by mohla být už dnes
včera
Tropické počasí přidělává starosti. Meteorologové opět varují před požáry
včera
Bude dobrá a lepší než Obamova, řekl Trump o případné dohodě s Íránem
včera
Počasí: Tropy vystřídá ochlazení, pak se vedra vrátí
24. května 2026 21:57
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
Počet podezřelých případů nákazy virem Ebola v Demokratické republice Kongo přesáhl hranici devíti set. Tamní ministerstvo komunikace oznámilo, že aktuálně eviduje 904 podezření na toto onemocnění a 119 s tím spojených úmrtí. Nákaza se šíří především ve východní části země, přičemž hlavním ohniskem zůstává provincie Ituri, kde úřady již dříve hlásily stovky nemocných a desítky obětí. Světová zdravotnická organizace sice označila riziko pro samotné Kongo za velmi vysoké, avšak globální nebezpečí rozšíření této nemoci do světa je podle ní stále nízké.
Zdroj: Libor Novák