Washington - Spojené státy se nechystají zrušit další vojenská cvičení s Jižní Koreou. Některá velká cvičení byla pozastavena jako gesto dobré vůle vůči KLDR, zatímco jiná pokračovala.
Novinářům to dnes podle agentury Reuters potvrdil americký ministr obrany Jim Mattis. Řekl také, že USA spolupracují se Saúdskou Arábií a Spojenými arabskými emiráty na zpřesnění leteckých úderů v Jemenu. Reagoval tak na kritiku ze strany OSN kvůli vysokému počtu civilních obětí v zemi.
"Přikročili jsme k přerušení některých největších cvičení jako důkaz dobré vůle vyplývající ze singapurského summitu," řekl Mattis s poukazem na červnovou schůzku amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. "V tuto chvíli nemáme v plánu rušit žádná další cvičení," řekl Mattis a dodal, že zatím nebylo rozhodnuto o velkých cvičeních v příštím roce.
Šéf Pentagonu se dnes vyjádřil také k vojenskému působení USA v oblasti Blízkého východu. Uvedl například, že Spojené státy aktivně hovoří s Ruskem o používání chemických zbraní v Sýrii. Některá média totiž nedávno přinesla informaci, že Sýrie přemisťuje chemické zbraně do oblastí pod kontrolou povstalců. Americké ministerstvo zahraničí podle Mattise "aktivně komunikuje" s Ruskem s cílem takovému počínání zabránit.
Související
Americké síly zaútočily na íránské radarové stanice, Teherán vyslal balistické rakety
Američané a Íránci na sebe vzájemně útočili. Mírová jednání jsou na mrtvém bodě
Americká armáda (U.S. ARMY) , Jižní Korea , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Tajnůstkářství, nedůvěra, testování loajality. Co se děje v Pentagonu pod vedením Hegsetha?
před 2 hodinami
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
před 3 hodinami
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
před 3 hodinami
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
před 4 hodinami
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
před 5 hodinami
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
před 6 hodinami
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
před 7 hodinami
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
před 7 hodinami
Trump: K podpisu mírové dohody s Íránem dojde do tří dnů
před 8 hodinami
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků
před 9 hodinami
Soud opět zasáhl proti Trumpovi. Zrušil poplatek 100 000 dolarů za žádost o víza
před 10 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Teploty budou jiné, než bývá zvykem
včera
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
včera
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
včera
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
včera
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
včera
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
včera
Taxikář střílel v Poleradech. Pro raněného letěl vrtulník, případ řeší policie
včera
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
včera
Kuba je na suchu. Ropná blokáda USA nechala zemi v kritickém stavu
Vůbec poprvé od začátku americké ropné blokády, která trvá již čtyři měsíce a drasticky vyčerpává celý ostrov, zasáhly nekonečné a masivní výpadky dodávek elektrické energie i samotné srdce kubánského hlavního města. Zatímco ještě před dvěma měsíci obyvatelé Havany hovořili o tom, že situace je výrazně horší na venkově, nyní se s kritickým nedostatkem potýkají sami. Ve čtvrti Centro Habana i v dalších částech metropole se kvůli tmě a horku stal běžnou součástí noci takzvaný cacerolazo, tedy tradiční protest, při kterém lidé z oken tlučou hrnci o pánve. Bez elektřiny navíc kolabují také dodávky vody a v bytech se bleskově šíří komáři.
Zdroj: Libor Novák