Silvestrovská idyla? Američané na Twitteru hrozili shozením obří bomby

Americké strategické velení, které zodpovídá za jaderné zbraně, zaujalo na Silvestra neobvyklým tweetem o shozu třináctitunové konvenční bomby na testovací střelnici. Po vlně kritiky nakonec následovala omluva.

„Tradicí novoročních oslav na Times Square je padající křišťálová koule… pokud to bude někdy potřeba, jsme připraveni shodit něco mnohem, mnohem většího,“ stálo ve tweetu, který byl později z profilu smazán.

V přiloženém videu bombardéry B2 shazovaly dvě konvenční bomby. CNN konstatuje, že tweet měl pravděpodobně americkým občanům připomenout, že americká armáda nadále disponuje největšími a nejničivějšími zbraněmi na světě.

Our previous NYE tweet was in poor taste & does not reflect our values. We apologize. We are dedicated to the security of America & allies.

— US Strategic Command (@US_Stratcom) 31. prosince 2018

Mluvčí strategického velení Brook Dewalt tvrdí, že příspěvek byl součástí souhrnu uplynulého roku a měl utvrdit obyvatele Spojených států, že armáda je vždy připravená, i na Silvestra a Nový rok.

Strategické velení se nakonec na téže sociální síti za předchozí tweet omluvilo. „Náš předchozí silvestrovský tweet byl nevkusný a nereflektoval naše hodnoty. Omlouváme se. Jsme zasvěceni ochraně bezpečnosti Ameriky a našich spojenců,“ píše se ve zmiňovaném vyjádření.

„Myslím, že to bylo nevhodné,“ komentoval celou kauzu demokratický kongresman z Arizony Ruben Gallego a dodal: „Takhle se nepotřebujeme chovat.“

Související

Americké námořnictvo (U.S. Navy SEALs)

Američané se proti Číně musí dobře připravit. Případný brutální a drahý konflikt má změnit nová koncepce

Pokud někdy dojde k ozbrojenému konfliktu mezi americkou a čínskou armádou, Washington bude mít strategickou nevýhodu. Armáda Spojených států sice má ohromně silné letectvo a loďstvo, jenže vzdálenost, na kterých musí v Tichém oceánu fungovat, jsou obrovské. Mezi San Diegem na západním pobřežím USA a základnou Iwakuni na japonském území leží bezmála deset tisíc kilometrů zdánlivě nekonečné vodní plochy. Pomoct má nové koncepce, která ale čelí kruté realitě – válka mezi Čínou a USA by skončila brutálním krveprolitím, paralyzujícím obě armády. 

Více souvisejících

Americká armáda (U.S. ARMY) USA (Spojené státy americké) Silvestr Nový rok bombardér B-2 bomby

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

včera

včera

včera

Čečenský vůdce Kadyrov velebí syna, který na videu mlátí vězně

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vyjádřil na sociální síti hrdost na dospívajícího syna Adama, který na zveřejněném videu mlátí vězně podezřelého ze spálení koránu. Chlapec podle svého otce udělal správnou věc. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy