bomby

Ukrajinská armáda

Ukrajina se za rok stala jednou z nejzamořenějších zemí nevybuchlou municí na světě

Za poslední rok zabily miny na Ukrajině 185 civilistů a několik stovek jich zranily, píše server Ukrajinska pravda. Země, která se už déle než rok brání ruské vojenské agresi, se podle něj stala jednou z nejzamořenějších nevybuchlou municí na světě. Ukrajina se s tímto problémem bude vypořádávat několik desetiletí a kompletní vyčištění území bude stát miliardy dolarů, upozorňuje list.
Španělská policie

Španělsko čelí vlně dopisových bomb. Dostal ji i premiér, armáda i ministerstvo

Ve Španělsku odhalili za dva dny několik dopisových bomb, jejichž zaslání zřejmě souvisí s válkou na Ukrajině a které mají nejspíš stejného odesilatele. Dnes španělské ministerstvo vnitra informovalo také o páté zásilce, která přišla už minulý týden premiérovi Pedru Sánchezovi. Podle místních médií byly pravděpodobně všechny poslány ze španělského území. Tamní úřady věc vyšetřují jako terorismus a nařídily posílit ochranu diplomatických zastoupení a státních institucí. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba uvedl, že dvě ukrajinská velvyslanectví v nejmenovaných zemích obdržela v posledních dnech výhrůžné dopisy.
Policie USA

V sídle republikánů a Kapitolu byly bomby, policie je zneškodnila

Policie dnes v sídle Celostátního výboru Republikánské strany (RNC) ve Washingtonu objevila výbušné zařízení a pomocí řízené exploze ho bezpečně zneškodnila. Informoval o tom deník The New York Times. Další zařízení bylo zajištěno v areálu Kapitolu, uvádí stanice CNN. Evakuováno bylo dříve také sídlo Celostátního výboru Demokratické strany (DNC), kde byl podle listu nalezen podezřelý balíček.
Ilustrační foto

Policie ve vlaku u Kolína nad Rýnem zneškodnila bombu

Německá policie dnes oznámila, že zneškodnila podezřelé zařízení v regionálním vlaku u Kolína nad Rýnem. Podle místních médií šlo o podomácku vyrobenou bombu, která mohla někoho vážně zranit. Informovala o tom agentura Reuters.
Ruská policie, ilustrační fotografie

V Moskvě evakuovali konzervatoř a soudy, anonym hrozí bombovými útoky

V Moskvě dnes evakuovali na 350 lidí ze státní konzervatoře Petra Iljiče Čajkovského kvůli anonymní hrozbě, že v budově je bomba. Informovala o tom agentura TASS. Na místo dorazili pyrotechnici a zvláštní jednotka. Už předtím dnes dostalo výhrůžky bombou sedm soudů v ruské metropoli a jedna další škola.
Ruská policie, ilustrační fotografie

Strach v Moskvě a Petrohradě: Anonym vyhrožuje bombami, evakuovány soudy

Kvůli zprávě o umístění výbušných zařízení dnes ruské úřady evakuovaly pět soudních budov v Moskvě a nejméně šest v Petrohradě. Podobné výhrůžky dostávají v posledních týdnech úřady, školy, nemocnice, nákupní centra nebo nádraží pravidelně. Policisté zatím ani v jednom z případů žádnou výbušninu nenašli, píše agentura TASS.
Sýrie

Nálože v autech zabily v Sýrii dva civilisty

Turecké ministerstvo obrany oznámilo, že exploze nálože umístěné v automobilu dnes v Tureckem kontrolované části severovýchodní Sýrie zabila dva civilisty. Podle Ankary jsou za útok odpovědné milice syrských Kurdů, informovala agentura AP.
Výbuch bomby

Exploze v Bagdádu: Šest mrtvých a 15 zraněných

Při třech souběžných explozích v Bagdádu dnes zahynulo šest lidí, dalších 15 jich bylo zraněno. S odvoláním na zdravotnické a bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura Reuters. V Iráku pokračují od začátku října protivládní protesty, při kterých zemřelo více než 300 lidí. Dnes při protestech v Bagdádu a v Karbale zemřeli další dva účastníci. Zatím není jasné, zda exploze s těmito demonstracemi souvisejí.
Výbuch bomby

Bomba zabila v syrském městě u tureckých hranic deset lidí

Výbuch nálože nastražené v autě zabil dnes deset lidí a nejméně 25 dalších zranil v syrském městě Tal Abjád. To bylo jedním ze dvou příhraničních měst, která zažila nejtvrdší boje, když Turecko začátkem října zahájilo svou přeshraniční ofenzivu proti kurdským milicím YPG a společně se svými syrskými spojenci Tal Abjád dobylo. O incidentu informovala agentura Reuters.
Hongkong

Demonstranti z Hongkongu použili bombu? Policie má jasno

Jeden policista byl pobodán o víkendu při pokračujících prodemokratických protestech v Hongkongu, které opět vyústily v násilné střety mezi policií a demonstranty. Uvedla to dnes tamní policie s tím, že také zaznamenala výbuch menší doma vyrobené bomby. Desetitisíce demonstrantů dnes opět vyšly do ulic, požadují podporu mezinárodního společenství, píše agentura AFP.
Na letiště v Bejrútu se dostala z Prahy omylem atrapa bomby

Na letišti v Bejrútu našli atrapu bomby z Česka

Na letišti v Bejrútu o víkendu našli atrapu bomby, která pocházela z Prahy a byla míněna jako test účinnosti letištních skenerů na pražském letišti. Napsal o tom dnes libanonský deník The Daily Star. Podle jeho informací balíček po testu v Praze zapomněli odstranit. Byl v letadle společnosti Qatar Airways, které přiletělo do Bejrútu z Prahy. Pražské Letiště Václava Havla i česká policie ČTK sdělili, že žádný takový test neprováděli.
Ilustrační foto

Liberec ochromila nevídaná evakuace. Tisíce lidí musí z domu kvůli válečné pumě

Kvůli nálezu nevybuchlé letecké pumy poblíž víceúčelové haly Home Credit Aréna v Liberci evakuuje policie lidi z okolí v okruhu 750 metrů. Podle předběžného odhadu policistů budou muset prostor opustit řádově tisíce lidí. Vedoucí městského oddělení krizového řízení Lubomír Kopp ČTK řekl, že podle registru žije ve vytyčené zóně zhruba 5000 lidí. Evakuační autobusy vozí ty, kteří nemají jiné útočiště, do základních škol Dobiášova a Ještědská. Hasiči vyhlásili čtvrtý, nejvyšší stupeň poplachu, řekl ČTK liberecký primátor Jaroslav Zámečník. Ve vytyčené zóně je i spalovna a teplárna.
Poslanecká sněmovna

Policie zasahovala ve Sněmovně a okolí: Anonym nahlásil bombu. Poplach byl i v Brně

Policie dnes prohledala okolí Poslanecké sněmovny a další dvě místa v Praze a jedno v Brně kvůli anonymu, který vyhrožoval uložením nástražného výbušného systému. Policie a pyrotechnici se psy nenašly žádný takový systém a opatření hodinu po poledni ukončili. Na dotaz ČTK to uvedl David Schön z tiskového oddělení Policejního prezidia.
Kolín nad Rýnem

V Kolíně nad Rýnem kvůli bombě z války evakuovali tisíce lidí

Jednotka pyrotechniků dnes v Kolíně nad Rýnem zneškodnila nevybuchlou půltunovou bombu z druhé světové války, kvůli jejímuž nálezu musely být ve čtvrti Sülz evakuovány 4000 lidí. Informovala o tom agentura DPA. Bomba se našla ráno při výkopových pracích a v době, kdy ji pyrotechnici deaktivovali, se dočasně zastavil provoz na místním letišti i na železnici.

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

včera

Putin maskuje zvěrstva, reaguje Lotyšsko na jeho slova o "prasáctví"

Lotyšský prezident Edgars Rinkevičs označil hrozby ruského prezidenta za pokus o zastrašování a snahu zamaskovat ruská "zvěrstva" na Ukrajině. Vladimir Putin kritizoval zacházení s ruskojazyčnými občany v Lotyšsku a naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy