Washington - Informace z bydliště Usámy bin Ládina v Pákistánu ukazují, že teroristická síť Al-Káida plánovala zaútočit na americké vlaky v den desátého výročí teroristických útoků v roce 2001. Informuje o tom v pátek agentura AFP.
"V únoru loňského roku Al-Káida zvažovala zaútočit na několik amerických vlaků na neznámých místech v den 10. výročí teroristických v září 2001," sdělilo americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.
Zdroj agentury AFP uvedl, že tyto informace získaly americké výzvědné služby během zásahu proti nejhledanějšímu teroristovi světa, Usámovi bin Ládinovi. Když jej americké komando zastřelilo, v jeho domě bylo zabaveno několik počítačových hardwarů a dalšího materiálu. Vůdce Al-Káidy byl zabit v noci na pondělí při útoku komanda v pákistánském městě Abotabád, severně od hlavního města Islámábádu. Členové Navy SEALs ho přepadli v rozlehlém areálu, v jehož centru byl třípatrový dům. Usáma tam žil s rodinou šest let. Američané bin Ládina pohřbili v severní části Arabského moře, kam jeho tělo obalené bílou látkou shodili z letadlové lodě USS Carl Vinson. Pohřeb byl vykonán podle islámských zvyklostí.
Související
20 let od útoků v Londýně stále nejsme v bezpečí. DIY útoky jsou hůře zachytitelné, radikalizace probíhá přes internet
Islámský stát vstává z mrtvých. Před teroristy varuje šéf jedné z tajných služeb
Al-Káida , USA (Spojené státy americké) , 11. září 2001
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Policii kvůli ozbrojenému učiteli zburcoval někdo z jeho blízkých. Muž čelí obvinění
před 52 minutami
Tropické počasí a extrémní zátěž pro organismus. Meteorologové opět varují
před 1 hodinou
Ukrajinské útoky na Rusko zaujaly Trumpa. Vyzval Zelenského, aby byl odvážnější
před 2 hodinami
Bělorusko po ultimátu Kyjeva stáhlo opakovače signálu. Lukašenko odolává tlaku Putina na zapojení se do války
před 2 hodinami
Francie vypíná jaderné elektrárny, Londýn představil krizový plán. Vlna extrémního počasí má už stovky mrtvých
před 3 hodinami
Ropa už je levnější než před válkou. Trump obvinil čerpadláře z umělého zdražování, v Česku ceny zůstávají vysoké
před 4 hodinami
Počet mrtvých po zemětřesení ve Venezuele dramaticky roste
před 5 hodinami
Spor pokračuje. Prezident je automaticky vedoucím delegace, prohlásil Pavel. Macinka je proti
před 6 hodinami
Lodě našly novou cestu Hormuzským průlivem. Nepřijatelné, bez našeho svolení už nikdo nepropluje, zuří Írán
před 6 hodinami
Přeživší zemětřesení popsali chvíle hrůzy a destrukce. Venezuele nabízí pomoc celý svět
před 7 hodinami
Nejsou to otřesy, co zabíjí. Experti vysvětlili, proč bylo zemětřesení ve Venezuele tak ničivé
před 8 hodinami
Zemětřesení nemohlo přijít v horší chvíli. Venezuela se potácí nad propastí
před 9 hodinami
Macinka akredituje Pavla na summit NATO, potvrdil Babiš
před 9 hodinami
Venezuelu zasáhla nejsilnější zemětřesení za posledních sto let. Obětí může být přes 100 000
před 11 hodinami
Počasí o víkendu: Do Česka dorazí extrémní vedra, teploty vyrostou až na 40 stupňů
včera
Rusku se na bojišti nedaří. Rusko ve svých prohlášeních přehání
včera
Rutte vyvolal v Itálii bouři. Prozradil, že Řím umožnil stovkám amerických letadel zasahovat v Íránu
včera
Pokus o ústavní puč, Pavel vyhlásil vládě válku, komentuje Macinka rozhodnutí soudu
včera
Babiš bude rozhodnutí Ústavního soudu respektovat. Turek zuří
včera
Koupaliště čelí ostré kritice. Zakázalo vstup návštěvníkům, kteří nemluví německy
Přírodní koupaliště Heidesee v západní části východoněmeckého města Halle čelí ostré kritice a hrozbě právních kroků poté, co zavedlo zákaz vstupu pro návštěvníky, kteří nemluví německy. Provozovatel tohoto lida, které vzniklo v zatopeném lomu po povrchové těžbě, u vstupu zavedl kontroly, jejichž účelem je odfiltrovat lidi s nedostatečnou znalostí němčiny pro pochopení bezpečnostních pokynů.
Zdroj: Libor Novák