Biden zveřejnil jména svých poradců v Bílém domě, neopomněl ženy a menšiny

Demokrat Joe Biden, který se podle amerických médií stane v lednu prezidentem USA, dnes zveřejnil jména svých budoucích vysoce postavených poradců v Bílém domě. Podle agentury AP se jedná především o vedoucí pracovníky jeho kampaně a blízké důvěrníky.

Joe Biden, prezident USA
doporučujeme

Bidenův tým v dnešním vyjádření potvrdil předchozí spekulace, že zástupkyní personálního šéfa Bílého domu se stane bývalá manažerka kampaně Jen O’Malleyová Dillonová. Ta se letos ve svých 44 letech stala první ženou v historii USA, která stála v čele úspěšné snahy demokratů o zisk Bílého domu. V minulosti přitom působila v nižších pozicích v obou kampaních Baracka Obamy.

Dalšími poradci budou rovněž činitelé Bidenovy kampaně - Cedric Richmond a Steve Richetti. Richmond kvůli nové roli opustí své křeslo ve Sněmovně reprezentantů, kde zastupuje Louisianu. Jeho úkolem by měla být komunikace s Kongresem se zaměřením na problematiku etnických menšin.

Místo poradce si vysloužil rovněž Bidenův důvěrník Mike Donilon či Dana Remusová, jež pomáhala Bidenovi již před volbami. Vztahy mezi Bílým domem, vládami jednotlivých amerických států a místními samosprávami bude mít na starosti Julie Chavezová Rodriguezová, která dříve pracovala pro kampaň nastupující viceprezidentky Kamaly Harrisové a následně pomáhala se zvolením i Bidenovi. Provoz v Oválné pracovně bude řídit Annie Tomasiniová, další z činitelek Bidenovy kampaně.

Anthony Bernal bude poradcem první dámy Jill Bidenové a Julissa Reynosová Pantaleonová bude její personální šéfkou.

AP upozorňuje, že dnes zveřejněná jména jsou prvními z několika stovek nových pracovníků, které bude Biden nabírat do svého týmu v příštích týdnech, aby mu pomáhali s uskutečněním jeho politické vize. Již minulý týden zvolený prezident jmenoval budoucím personálním šéfem Bílého domu svého poradce Rona Klaina.

Nová jmenovaní zatím splňují Bidenův závazek, že chce ve svém týmu udržovat různorodost - čtyři z dnes oznámených vysokých činitelů nejsou běloši a pět z nich jsou ženy.

Nejasno je stále ohledně složení Bidenovy budoucí vlády, kde musí obsazení jednotlivých postů schválit senátoři. Zatím se neví, zda v Senátu v příštím volebním období budou mít většinu demokraté či republikáni. O tom rozhodnou až druhá kola dvou soubojů v Georgii na začátku ledna. Podle AP by měl Biden začít uveřejňovat první jména členů kabinetu v následujících týdnech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joe Biden si při hře se psem přivodil nepatrnou zlomeninu zánártí

30.11.2020 07:40 Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí…

Záhada kvádru v Utahu se prohlubuje, objekt z pouště zmizel

30.11.2020 07:33 Záhadný lesklý kvádr, který byl spatřený v odlehlé poušti na jihovýchodě Utahu před dvěma týdny, je…

Joe Biden představil svůj tým pro komunikaci, jsou v něm pouze ženy

30.11.2020 07:25 Nově zvolený americký prezident Joe Biden představil svůj komunikační tým, který tvoří pouze ženy.…

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama