Bidena veřejně podpořila dcera Trumpova právníka

Dcera Rudyho Giulianiho, osobního právníka amerického prezidenta Donalda Trumpa, ve čtvrtek veřejně podpořila demokratického kandidáta na prezidenta Joea Bidena. Učinila tak v eseji zveřejněném ve čtvrtek v časopisu Vanity Fair, v němž mimo jiné napsala, že v letošních volbách v USA "si nikdo nemůže dovolit zůstat potichu".

Joe Biden
doporučujeme

Dcera bývalého starosty New Yorku a jednoho z nejhorlivějších Trumpových stoupenců tvrdí, že si se svým republikánským otcem dlouhodobě nerozumí nejen v politických otázkách. Režisérka, herečka a scenáristka, jež žije v Los Angeles, v roce 2016 podpořila demokratku Hillary Clintonovou a v roce 2012 volila demokratického prezidenta Baracka Obamu.

Giulianiová píše, že již v dětství byla u svého otce svědkyní "kruté a sobecké politiky, kterou Donald Trump nyní uvalil na celou naši zemi". "Chtěla jsem kvůli tomu utéct tak daleko, jak to jen šlo. Ale věřte mi, když vám říkám: Útěkem ten problém nevyřešíte. Musíme se tomu postavit a bojovat," dodala s tím, že by lidé měli hlasovat pro Bidena a jeho viceprezidentskou spolukandidátku Kamalu Harrisovou, aby "ukončili tuto noční můru".

Rudy Giuliani se v posledních dnech opět ocitl ve středu zájmu amerických médií kvůli tvrzení, že se dostal k e-mailům, jež obsahují inkriminující informace o obchodních praktikách Bidenova syna Huntera na Ukrajině. Sociální sítě Facebook a Twitter však zakročily proti šíření těchto zpráv, zveřejněných v článcích bulvárního listu The New York Post, protože podle nich mohou pocházet z hackerského útoku a nelze je nezávisle ověřit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump a Biden míří na Floridu, tamní výsledek voleb bývá rozhodující. Nový…

29.10.2020 12:10 Do oficiálního termínu amerických prezidentských voleb zbývá méně než týden. V předstihu již…

Autor anonymního protitrumpovského článku odhalil svou identitu

29.10.2020 10:40 Někdejší personální šéf amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost Miles Taylor oznámil, že je…

Halloween v éře covidu: Bez ječení, dětem se pošle koleda tři metry…

29.10.2020 09:33 Při tradičních oslavách halloweenu Sarah Schwimmerová otevře dveře a rozdává sladkosti do…

Hurikán Zeta zeslábl na tropickou bouři. Živel má první oběť, moře se…

29.10.2020 08:25 Aktualizováno Hurikán Zeta, který ve středu dorazil k jihovýchodnímu pobřeží amerického státu Louisiana, nyní nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama