Bolivijská prezidentka Áñezová má koronavirus, Mexiko hlásí rekord v počtu nakažených

Bolivijské prezidentce Jeanine Áňezové vyšel pozitivní test na koronavirus. Áňezová to uvedla na twitteru, kde také upřesnila, že se jí daří dobře a bude nadále pracovat z izolace. Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který nákazu koronavirem oznámil v úterý, se těší dobrému zdraví, uvedla podle Reuters jeho tisková kancelář.

"Společně se z toho dostaneme," řekla v krátkém videu s odkazem na pandemii covidu-19 Áňezová. Její pozitivní test přitom přišel jen týden poté, co se infekce potvrdila u bolivijské ministryně zdravotnictví Eidy Rocaové.

He dado positivo a Covid19, estoy bien, trabajaré desde mi aislamiento. Juntos, vamos a salir adelante. pic.twitter.com/oA4YVYlZFa

— Jeanine Añez Chavez (@JeanineAnez) July 9, 2020

Tato země v Andách s 11,5 miliony obyvatel eviduje jedny z nejvyšších počtů nakažených a zemřelých na hlavu na světě, zatím zaznamenala přes 42.000 infikovaných a 1500 úmrtí spojených s koronavirem.

Mexiko registrovalo za čtvrtek 7280 nově infikovaných, čímž překonalo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek ze dne předtím. Celkem se v zemi nákaza prokázala již u 282.283 lidí, uvedlo místní ministerstvo zdravotnictví. Jižní soused USA rovněž zaznamenal dalších 730 zemřelých s covidem-19, čímž tam počet úmrtí od začátku pandemie vyšplhal na 33.526.

"Prezident Jair Bolsonaro, jemuž byl 7. července diagnostikován covid-19, se má dobře, bez komplikací," uvedla podle Reuters ve vyjádření kancelář prezidenta, který v minulosti pandemii opakovaně zlehčoval a o covidu-19 mluvil jako o "chřipečce". "Těší se dobrému zdraví a nadále jej průběžně monitoruje lékařský prezidentský tým," pokračovalo sdělení.

Brazílie, nejlidnatější latinskoamerická země s asi 210 miliony obyvatel, je rovněž co do absolutních počtů nejvíce zasaženou zemí na kontinentu. Registruje již přes 1,7 milionů pozitivních nálezů na SARS-CoV-2 od začátku pandemie a s covidem-19 tam dosud zemřelo již 69.184 lidí. Na celém světě ji v tomto ohledu překonávají jen Spojené státy.

Latinská Amerika je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) současným ohniskem světové pandemie, dohromady registruje již přes 3,1 infikovaných SARS-CoV-2, tedy přes čtvrtinu světového počtu.

Související

Jeanine Áňezová

Ex-prezidentka Ánězová si ve vězení pořezala zápěstí

Bývalá bolivijská prezidentka Jeanine Áňezová si dnes ve vězení pořezala zápěstí. Její advokátka Norka Cuellarová to sdělila místním médiím a čin označila za volání o pomoc, uvedla agentura Reuters. Policie předtím hovořila o pokusu o sebevraždu.
Jeanine Áňezová

Soud poslal exprezidentku Bolívie na čtyři měsíce do vazby

Soud uvalil na bývalou prezidentku Bolívie Jeaninu Áňezovou vazbu, a to zatím na dobu čtyř měsíců. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Na bývalou hlavu státu a členy jejího kabinetu byl vydán v pátek zatykač kvůli podezření ze vzpoury a podpory terorismu. Politička ale obvinění odmítá, podle ní se jedná o politickou perzekuci.

Více souvisejících

Jeanine Áňezová (Bolívie) Jair Bolsonaro Bolívie Brazílie Mexiko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

Curling

Curleři si připsali první výhru, Indráčková historický zápis. V akci byl i český sáňkař

Po čtyřech duelech se na zimních olympijských hrách v Miláně a Cortině d'Ampezzo konečně dočkali a mohli se radovat z premiérové výhry pod pěti kruhy. České curlingové smíšené dvojici Julie Zelingrová-Vít Chabičovský se to povedlo, když dokázala pokořit jihokorejské duo Kim Seon-yeong a Jeong Yeong-sok 9:4. Na tento výkon se snažila navázat ve večerním duelu se Švýcarskem, ale v něm se opět dostala do dříve zajetých kolejí a bohužel prohrála jasně 3:10. 

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky

Ještě před oficiálním zahájením zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo se objevila zpráva o výskytu noroviru v týmu finských hokejistek, což zasáhlo do programu her, neboť se musel přesunout jejich úvodní duel s Kanadou. Tímto vysoce nakažlivým RNA virem, jenž způsobuje akutní virovou gastroenteritidu, se měla ve švýcarském ženském hokejovém týmu jedna z hráček nakazit poté, co právě tyto hokejistky odehrály v pátek svůj duel s Českou republikou.

včera

včera

včera

včera

Olympiáda, ilustrační foto

Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10

Pětadvacáté Zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo jsou po pátečním zahájení a zapálení dvou olympijských ohňů již v plném proudu. Do akce tak šli po smíšené curlingové dvojici a hokejistkách i další čeští olympionici. Mezi prvními se představil alpský lyžař Jan Zabystřan, který české fanoušky před hrami navnadil senzačním předvánočním vítězstvím v super-G ve Val Gardeně. Jenže super-G přijde na olympiádě na řadu později, v sobotu dopoledne se nejprve postavil na start sjezdu. Ten ovládli Švýcaři a Italové, Zabystřan skončil na 24. místě, čímž si tak vylepšil své olympijské maximum. Další české vlaječky byly k vidění ve skiatlonu, kde se mimo jiné představila i Kateřina Janatová, která podle svých slov zajela nejlepší závod v životě, když skončila sedmá.

včera

včera

včera

včera

Zacha byl součástí vítězného týmu z MS 2024.

Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík

Trenérský tým v čele s Radimem Rulíkem bude muset provést ještě před začátkem olympijského hokejového turnaje v Miláně změnu v kádru hokejistů. To proto, že nebude moct počítat s jednou z posil z kanadsko-americké NHL a mistrem světa z roku 2024, útočníkem Pavlem Zachou. Hráč Bostonu má blíže nespecifikované zranění v horní části těla a bude muset být nahrazen útočníkem pražské Sparty Filipem Chlapíkem.

včera

včera

Martina Sáblíková

Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů

Během sobotního olympijského programu patřil rychlobruslařský závod na 3000 metrů k hlavním tahákům z pohledu českých fanoušků. Ovšem hned v úvodu prvního soutěžního dne přišla z české olympijské výpravy zpráva, kterou nikdo z českých fanoušků rozhodně nechtěl slyšet. Na olympijské tříkilometrové trati se totiž nepředstaví kvůli nemoci loučící se česká legenda Martina Sáblíková. Potvrdily se tak už páteční obavy poté, co tehdy byla zvěčněna zabalená pod peřinou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj

V únoru uplynou čtyři roky od začátku války na Ukrajině, kterou se nadále snaží ukončit americký prezident Donald Trump. Podle nejnovějšího vyjádření ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského tlačí Washington na Kyjev i na Moskvu, aby konflikt skončil do začátku nadcházejícího léta.

včera

Ilustrační fotografie.

ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat

Snowboardistovi Jakubu Hronešovi se nepovedlo postoupit z kvalifikace do hlavního závodu v big airu, který je na programu v sobotu večer. Z celkového třicetičlenného startovního pole totiž skončil český reprezentant až jako osmadvacátý s tím, že na postupovou dvanáctku nakonec ztratil 77 bodů. Za dva lepší skoky, které předvedl, dostal od rozhodčích celkovou známku 86,00.

včera

Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování

Epsteinova kauza se stane tématem i v české politice. Bývalý ministr zahraničí Jan Lipavský (za ODS) v této věci interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO). Česko by podle Lipavského mělo prověřit možné působení Epsteinovy sítě u nás a zjistit, zda zde nejsou nějaké oběti sexuálního delikventa. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy