Brazílie hlásí rekordní počet mrtvých s covidem-19

Brazílie druhý den v řadě zaznamenala rekordní počet mrtvých s covidem-19. Zemřelo dalších 1349 pacientů, o den dříve jich bylo 1262. V zemi za posledních 24 hodin přibylo 28.633 nových případů nákazy koronavirem. Informuje o tom agentura Reuters s tím, že i přes nepříznivou bilanci se v zemi ruší omezení ekonomické aktivity.

Rio de Janeiro, Brazílie
doporučujeme

V Brazílii doposud na komplikace spojené s nemocí covid-19 zemřelo 32.548 lidí, testy koronavirovou infekci prokázaly u 584.016 osob, skutečné číslo nakažených však bude pravděpodobně mnohem vyšší.

Brazílie je co do počtu infikovaných po Spojených státech druhou zemí na světě. Více lidí s covidem-19 než v této latinskoamerické zemi zemřelo ve Spojených státech, Británii a Itálii. Latinská Amerika je v současnosti epicentrem pandemie covidu-19, nákaza silně zasáhla Peru, Ekvádor, Chile a Panamu. Mexiko ve středu zaznamenalo rekordní nárůst úmrtí v souvislosti s tímto onemocněním a počet infikovaných překročil 100.000.

V Brazílii pravicový prezident Jair Bolsonaro opakovaně bagatelizuje nebezpečí, jaké koronavirus představuje. V úterý prohlásil, že "smrt je osudem všech". Ty státy a místní úřady, které podporovaly restriktivní opatření související s koronavirem, omezení uvolňují, protože mezi lidmi přibývá hladovějících a veřejné rozpočty se propadají do hlubokého deficitu, píše Reuters.

Ve středu se oficiálně ministrem zdravotnictví na přechodnou dobu stal generál Eduardo Pazuello poté, co z vedení resortu kvůli sporům s prezidentem kvůli covidu-19 odešli už dva ministři. Agentura DPA uvádí, že Pazuello v minulosti stál v čele operace, jejímž cílem bylo zvládnout ve státu Roraima příliv uprchlíků ze sousední Venezuely. Během olympijských a paralympijských her v Riu de Janeiro měl na starosti armádní logistiku. Bolsonaro řekl, že předpokládá, že na postu ministra zdravotnictví Pazuello bude dlouho, protože jde o "prvotřídního manažera".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA přibylo přes 60.000 případů nákazy, je to rekord

08.07.2020 03:57 V USA zaznamenaly úřady dosud nejvyšší denní bilanci nových případů nákazy koronavirem. Podle…

Brazilský prezident Bolsonaro se nakazil koronavirem, nemoc dlouhodobě…

08.07.2020 02:16 Aktualizováno Nákazu koronavirem potvrdily testy u brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který v minulosti…

USA se podle informací zahraničních agentur stáhly z WHO

07.07.2020 21:44 Spojené státy oficiálně potvrdily odchod ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Uvádějí to…

V USA zemřelo o víkendu při násilnostech 160 lidí, z toho šest dětí

07.07.2020 21:40 O uplynulém víkendu, kdy se ve Spojených státech slavil Den nezávislosti, propukly v řadě čtvrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy