Brazílie oznámila přes 90.000 nakažených za den, dosud nejvíce

Brazílie v noci na dnešek ohlásila 90.303 potvrzených případů koronaviru za poslední den. To je dosud nejvyšší denní přírůstek infekce v této zemi, uvedla agentura Reuters. Úřady zároveň oznámily dalších 2648 úmrtí v souvislosti s covidem-19 za 24 hodin, což je druhé nejvyšší denní maximum co do počtu zemřelých.

Dosud nejvyšší počet úmrtí za den brazilské ministerstvo zdravotnictví zaregistrovalo jen o den dříve, kdy oznámilo, že zemřelo 2841 pacientů, u kterých zdravotníci diagnostikovali covid-19. Testy ve stejný den odhalily koronavirus u téměř 84.000 osob. Od začátku pandemie, se v Brazílii, kde žije na 212 milionů obyvatel, infikovalo koronavirem skoro 11,7 milionu osob, z nichž 284.775 zemřelo. V obou případech se po Spojených státech jedná o druhý nejvyšší údaj na světě.

Epidemická situace v Brazílii se zhoršuje a zdravotnický systém podle odborníků kolabuje. Státní zdravotnický institut Fiocruz na základě svých analýz uvedl, že země prožívá "největší kolaps" zdravotnického systému v historii země. Ve 27 z 25 brazilských států je volných méně než 20 procent lůžek na jednotkách intenzivní péče a v 15 státech to je dokonce méně.

Současná situace se negativně promítla i do popularity prezidenta Jaira Bolsonara. Z průzkumu veřejného mínění společnosti Datafolha vyplývá, že 54 procent Brazilců označuje Bolsonarovo zvládání krize za špatné nebo strašné, uvedla agentura Reuters a podotkla, že podle dalšího průzkumu by ho ve volbách příští rok mohli porazit dva levicoví političtí protivníci.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Brazílie

Aktuálně se děje

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy