Covid-19: Mexiko, Argentina a Bolívie hlásí rekordní počet nakažených za den

V Latinské Americe se potvrdilo už 3,1 milionu nakažených koronavirem SARS-CoV-2, z toho na 135.500 lidí tam s nemocí covid-19 zemřelo. Informovala o tom dnes regionální televize Telesur. Denní rekord potvrzených nakažených oznámilo za posledních 24 hodin Mexiko (skoro 7000), Bolívie (téměř 1500) a Argentina (3604).

Naopak po Brazílii druhá nejhůře postižená země regionu - Peru zaznamenala podle jejího prezidenta pokrok a ve většině jeho regionů je už reprodukční číslo, udávající kolik lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, nižší než jedna.

Rekordní nárůst za den oznámilo ve středu mexické ministerstvo zdravotnictví, které eviduje za poslední den 6995 lidí s covidem-19 a s celkovými 275.003 případy je podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) osmou nejpostiženější zemí na světě. V počtu úmrtí (32.796) je páté.

I přes stále rostoucí trend v počtu nakažených ve středu náměstek ministra zdravotnictví Hugo López-Gatell prohlásil, že epidemie v Mexiku se "zpomaluje".

Al 7 de julio de 2020 hay 268,008 casos confirmados, 26,557 activos y 77,703 sospechosos de #COVID19. Se han registrado 322,826 negativos, 32,014 defunciones confirmadas y 163,646 personas recuperadas. 1/2 pic.twitter.com/h6V9NiJP1Z

— Hugo López-Gatell Ramírez (@HLGatell) July 8, 2020

Mexická vláda nicméně přiznává, že reálné počty infikovaných i úmrtí s covidem-19 jsou v této zemi se 128 miliony obyvatel podstatně vyšší. To platí například i pro největší zemi regionu - Brazílii, která má 210 milionů obyvatel a eviduje 1,7 milionu nakažených.

V Brazílii, která je podle JHU v absolutním počtu úmrtí (téměř 68.000) i nakažených druhou nejpostiženější zemí v této pandemii, přibylo za poslední den 44.571 potvrzených případů a 1223 úmrtí s covidem-19. Tato čísla jsou podobná jako většina denních údajů v předchozích třech týdnech. Milion evidovaných nakažených se ale už v Brazílii z nákazy zotavil. Nemocný je nicméně stále prezident Jair Bolsonaro, který měl pozitivní test tento týden.

Desetina odhalených případů nákazy v Latinské Americe připadá na Peru, které eviduje už téměř 313.000 případů a je tak páté ve světovém srovnání, informuje Telesur. Tato třicetimilionová země ale v rámci regionu provádí relativně hodně testů, podobně jako Chile, které je s 303.100 případy nákazy šesté na světě. I tam se zřejmě šíření nákazy stabilizovalo, protože zatímco ve druhé polovině června hlásilo denně přes 4000 nových případů za den (a několikrát i přes pět tisíc), tento měsíc jsou denní nárůsty kolem tří tisíc. Za poslední den tam přibylo jen 2064 nakažených.

Rekordní počet nových případů za den oznámila dnes také Argentina, kde za předchozí den přibylo 3604 nakažených a poprvé od počátku pandemie se tam za den potvrdilo více než tři tisíce případů infekce. Celkem registruje tato země se 45 miliony obyvatel 87.030 infikovaných, čímž dnes překonala Čínu, kde se tento koronavirus objevil loni koncem roku poprvé.

Jednou z nejméně postižených zemí regionu je třímilionová Uruguay, která dosud zaznamenala jen necelou tisícovku případů nákazy a tři desítky úmrtí. Z obav před importem nákazy tento týden její vláda oznámila, že bude požadovat po všech lidech, kteří vstoupí do země negativní test na koronavirus starý maximálně tři dny. Cizinci, kteří zůstanou v této zemi sousedící s Brazílií déle než týden, budou muset na druhý test.

Související

Více souvisejících

Brazílie Mexiko Peru Uruguay Bolívie argentina Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

včera

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

včera

Čaputová jako první slovenská prezidentka provedla zemi velkými krizemi

Slovensko dnes zažívá střídání stráží v prezidentském paláci. Po pěti letech končí na pozici hlavy státu Zuzana Čaputová, která byla první prezidentkou v historii země. Provedla ji velkými krizemi, mandát se rozhodla neobhajovat. Ve funkci ji nahradí Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy