Do Bílého domu přivezli vánoční strom. Média to okomentovala nevybíravým titulkem

První dáma Spojených států v pondělí podle tradice v Bílém domě převzala vánoční strom. Jedle Fraserova měřící zhruba 5,6 metru byla k sídlu prezidenta doručena na koňském povoze. Zahájeny tím byly oslavy svátků v Bílém domě.

Trumpová na svém oficiálním účtu napsala, že doručení vánočního stromku do Bílého domu každý rok přináší ducha svátků. "Letošní strom bude i nadále přinášet radost těm, kteří budou procházet chodbami Bílého domu v této nejlepší části roku," uvedla. Strom doručili dva muži v rouškách, které první dáma za zvuku vánočních koled hraných vojenskou kapelou amerického námořnictva přivítala bez zakrytých úst a nosu. Krátce se před Bílým domem objevil také prezident Donald Trump.

Each year the arrival of the #WHChristmas tree brings a spirit of holiday warmth & tradition to the @WhiteHouse. This year’s tree will continue to bring joy to those who will pass through the halls of the White House during this most wonderful time of the year. pic.twitter.com/RVHkWtoaWo

— Melania Trump (@FLOTUS) November 23, 2020

Od roku 1966 Národní sdružení pro vánoční stromy (NCTA) v Coloradu pořádá akci, při níž úředník vybere strom do Modrého pokoje Bílého domu. Tradičně se události účastní asi 100 lidí. Tentokrát se však slavnostní vybírání stromu kvůli koronaviru nekonalo. Letos vybraný jehličnan pochází od pěstitelů Dana a Anne Taylorových z jejich stromkové farmy v Západní Virginii. Tito dodavatelé byli už několikrát vybráni také v uplynulých letech, píše Hlas Ameriky.

Video usmívající se Melanie u vánočního stromku nicméně ostře kontrastuje s nahrávkou, na níž si první dáma poněkud nevybíravě stěžovala na svou povinnost zajistit vánoční výzdobu Bílého domu. Audiozáznam dříve letos zveřejnila bývalá kamarádka a poradkyně první dámy, Stephanie Winstonová Wolkoffová, která o svém přátelství s Melanií napsala knihu Melania a já (Melania and Me).

Tajně nahraná konverzace mezi Melanií a její poradkyní se údajně uskutečnila krátce poté, co první dáma v červenci 2018 navštívila záchytné centrum pro imigranty v Texasu. "Pracuju do úmoru na vánočních věcech, to víš. Komu do prdele záleží na vánočních věcech a dekoracích? Ale dělat to musím, že jo," řekla Melania. "Fajn, takže to dělám a říkám, že pracuji na Vánocích a plánuju Vánoce a oni pak řekli 'No a co ty děti, které byly odděleny (od rodičů-imigrantů)?'" pokračovala.

"Dejte mi sakra pokoj. Říkali něco, když to dělal Obama?" tázala se své přítelkyně. "Snažila jsem se zajistit, aby se dítě opět shledalo se svou matkou. Neměla jsem šanci, musí to projít procesem a být podle zákona," dodala. Personální šéfka první dámy Stephanie Grishamová za zveřejnění nahrávky Wolkoffovou ostře zkritizovala a uvedla, že bývalá důvěrnice vydáním knihy porušila dohodu o mlčenlivosti.

Nahrávku při informování o převzetí vánočního stromu připomněla řada médií včetně britského listu The Independent či časopisu Vanity Fair, který zprávu opatřil drsným titulkem "Melanii ještě Vánoce nemohou být u prdele".

Brzy Melania představí letošní vánoční výzdobu Bílého domu. Půjde patrně o její poslední velký úkol než jí v pozici první dámy v lednu vystřídá manželka nastupujícího prezidenta Joea Bidena, Jill.

Související

Melania Trumpová (foto: Toglenn)

Melania Trumpová se ve videu rozloučila s rolí první dámy

Melania Trumpová se krátce před koncem prezidentského mandátu svého chotě rozloučila s Američany a shrnula své působení první dámy. Ve videu Američany vyzvala, aby se věnovali svým vášním a pamatovali si, že násilí není nikdy řešením. V proslovu se první dáma zmínila o svém manželovi pouze jednou, upozornila dnes agentura AFP.

Více souvisejících

Melania Trumpová Bílý dům USA Vánoce Vánoční strom

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

včera

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy