Koronavirem je nakaženo až 100 000 lidí, tvrdí vědci. Většina z nich o tom neví

Oficiální statistiky uvádí, že počet nakažených novým typem koronaviru stoupnul na 6000 lidí. Skutečné číslo je ale podle vědců mnohem vyšší. Někteří odhadují 25 000, jiní téměř dvojnásobek, další hovoří o sto tisíců nemocných.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Wu-chan
doporučujeme

Odborníci tvrdí, že nový koronavirus mohl nakazit asi 100 000 lidí po celém světě. S odkazem na vědecké kruhy to uvedl server Guardian.

Toto číslo odhaduje například Neil Ferguson, odborník v oblasti veřejného zdraví na Imperial College. Ten uvedl, že jeho "nejlepší odhad" je, že virus zasáhl 100 000, ačkoli dosud existuje pouze několik tisíc potvrzených případů, a to většinou ve městě Wu-chan v Číně.

Alessandro Vespignani, profesor z vysoké školy Northeastern University v americkém Bostonu, tvrdí, že případů nákazy, včetně těch nezjištěných, je aktuálně pravděpodobně více než 25 000. Stejně hovoří i analýza, kterou koordinuje Northeastern University.

Vědci blíže k nákaze ale hovoří o jiných číslech. Na univerzitě v Hongkongu odhadují, že počet aktuálních případů překročil 40 000. Jisté je, že počet nemocných bude přibývat.

Řada ale nemusí pociťovat tak silné příznaky, aby je to donutilo vyhledat lékařskou pomoc. Je proto možné, že skutečného čísla se lékaři nikdy nedopátrají. 

Odborníci jsou díky tomu přesvědčeni, že úmrtnost na něj je podstatně nižší, než se uvádí. Jelikož je nemocných pravděpodobně mnohem více, procentuální počet zemřelých strmě klesá.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Kuba směřuje ke změně režimu, míní režisér Pérez. Promluvil i o vztazích s…

23.02.2020 10:34 Kuba už udělala důležitý krok na cestě k jinému režimu tím, že má civilního prezidenta, domnívá se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama