Koronavirem je nakaženo až 100 000 lidí, tvrdí vědci. Většina z nich o tom neví

Oficiální statistiky uvádí, že počet nakažených novým typem koronaviru stoupnul na 6000 lidí. Skutečné číslo je ale podle vědců mnohem vyšší. Někteří odhadují 25 000, jiní téměř dvojnásobek, další hovoří o sto tisíců nemocných.

Wu-chan
doporučujeme

Odborníci tvrdí, že nový koronavirus mohl nakazit asi 100 000 lidí po celém světě. S odkazem na vědecké kruhy to uvedl server Guardian.

Toto číslo odhaduje například Neil Ferguson, odborník v oblasti veřejného zdraví na Imperial College. Ten uvedl, že jeho "nejlepší odhad" je, že virus zasáhl 100 000, ačkoli dosud existuje pouze několik tisíc potvrzených případů, a to většinou ve městě Wu-chan v Číně.

Alessandro Vespignani, profesor z vysoké školy Northeastern University v americkém Bostonu, tvrdí, že případů nákazy, včetně těch nezjištěných, je aktuálně pravděpodobně více než 25 000. Stejně hovoří i analýza, kterou koordinuje Northeastern University.

Vědci blíže k nákaze ale hovoří o jiných číslech. Na univerzitě v Hongkongu odhadují, že počet aktuálních případů překročil 40 000. Jisté je, že počet nemocných bude přibývat.

Řada ale nemusí pociťovat tak silné příznaky, aby je to donutilo vyhledat lékařskou pomoc. Je proto možné, že skutečného čísla se lékaři nikdy nedopátrají. 

Odborníci jsou díky tomu přesvědčeni, že úmrtnost na něj je podstatně nižší, než se uvádí. Jelikož je nemocných pravděpodobně mnohem více, procentuální počet zemřelých strmě klesá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neil Young zažaloval Trumpovu kampaň za používání jeho písní

05.08.2020 15:59 Kanadský hudebník Neil Young podal u amerického soudu stížnost na volební kampaň prezidenta Donalda…

Trump hrozí napadením novely volebního zákona v Nevadě. Guvernér prý…

05.08.2020 14:50 Americký prezident, Donald Trump, v pondělí odpoledne oznámil, že hodlá napadnout volební novelu v…

Ministr zdravotnictví USA se chystá na Tchaj-wan, Čína protestuje

05.08.2020 11:59 Aktualizováno Americký ministr zdravotnictví Alex Azar v nejbližších dnech navštíví Tchaj-wan. Informovala o tom…

Gilead vyvinul remdesivir. Na covid-19 by mohl zabírat i další lék této…

05.08.2020 10:11 Aktivisté naléhají na americkou farmaceutickou firmu Gilead Sciences, jejíž lék remdesivir se v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama