V Brazílii přibyly další tisíce nových případů nákazy

Brazílie v pondělí zaznamenala 5632 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 396 úmrtí, oznámila dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví.

Nemocnice v Santo Andre, Sao Paulo (Brazílie, 11. května 2020).
doporučujeme

Země s přibližně 210 miliony obyvatel má nyní celkem 168.331 potvrzených případů nákazy a 11.519 úmrtí. Z hlášení úřadů vyplývá tendence ke zpomalení šíření nákazy, poznamenal Reuters.

V Latinské Americe skoro polovina potvrzených případů nákazy připadá na její největší zemi - Brazílii. Reálná čísla jsou však nejspíše vyšší, neboť země provádí málo testů, mnohem méně než řada ostatních zemí regionu.

Média a řada politiků kritizovala prezidenta Jaira Bolsonara za zlehčování situace. Covid-19 Bolsonaro opakovaně označil za "chřipičku" a ve snaze zachovat chod ekonomiky kritizoval opatření přijatá guvernéry států brazilské federace. Bolsonaro se v této věci neshodl ani s ministrem zdravotnictví, jehož minulý měsíc vyměnil.

V Mexiku se za pondělí objevilo 1305 nových případů koronaviru, 108 osob s covidem-19 zemřelo. V této středoamerické zemi se tak již nakazilo celkem 36.327 lidí, 3573 onemocnění způsobovanému virem podlehlo. Počet úmrtí za den má od čtvrtka, kdy zde zemřelo 257 pacientů, klesající tendenci.

Prozatímní bolivijská vláda zavedla tvrdé postihy za šíření dezinformací o koronaviru. Premiér Yerko Núñez v pondělí připomněl, že "na pozoru se mají mít lidé, kteří se snaží vyvolat zmatek na sociálních sítích," píše dnes agentura AFP. Nová právní norma předpokládá odnětí svobody v délce od jednoho roku až do deseti let za "šíření informací v psané, tištěné, umělecké a jakékoliv jiné formě, které ohrožují nebo ovlivňují zdraví lidí a vytvářejí nejistotu". V zemi je nyní přes 2800 potvrzených případů nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump v USA zablokuje čínské aplikace TikTok a WeChat

18.09.2020 16:42 Administrativa prezidenta Donalda Trumpa od neděle ve Spojených státech zablokuje možnost stahovat…

NYT: Vědci nesouhlasili s aktualizovanými pokyny CDC k testování

18.09.2020 10:20 Aktualizované doporučení netestovat osoby bez příznaků covidu-19, které v srpnu na svých webových…

Pandemie může přinést "generaci karantény", varuje socioložka

18.09.2020 00:01 NÁZOR – Koronavirus zasáhl zdravotnictví a společnosti globálního jihu tvrději než zbytek světa,…

Výsledek voleb v USA podle Trumpa možná nebude nikdy jasný

17.09.2020 21:15 Americký prezident Donald Trump dnes vyhrotil své útoky na legitimitu nadcházejících prezidentských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama