V Brazílii zemřelo na koronavirus dalších 1274 lidí, Mexiko má rekordní nárůst nakažených

V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1274 pacientů kvůli komplikacím v souvislosti s nemocí covid-19. To je o dva více než o den dříve. Nakažených přibylo 32.913 a jejich celkový počet činí 772.416. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

Co do počtu infikovaných koronavirem je Brazílie po Spojených státech druhou nejzasaženější zemí na světě. Více mrtvých v souvislosti s covidem-19 než tato země s 212 miliony obyvatel evidují jen USA a Británie. Celková smrtelná bilance se v Brazílii vyšplhala na 39.680, v Británii zemřelo asi 41.130 lidí a ve Spojených státech přes 112.000 osob.

Ve městě Sao Paulo se podle Reuters ve středu, zatím jen na několik hodin, otevřela většina z obchodů, které musely mít v posledních dvou měsících zavřeno. Agentura AP uvedla, že se kvůli tomu rychle zaplnily autobusy i metro v brazilském nejlidnatějším městě a mnoho lidí ignorovalo pravidla ohledně dodržování bezpečných odstupů. Řada z těch, kteří se do práce nebo za nákupy vydali městskou hromadnou dopravou, navíc neměla v rozporu s nařízením místních úřadů roušky. V Sao Paulu i Riu de Janeiro se dnes mají otevřít nákupní centra.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro nemoc covid-19 dlouhodobě bagatelizuje a preventivní opatření proti šíření koronaviru odmítá s tím, že ohrožují ekonomiku. Restrikce ve snaze omezit šíření nemoci zavedly jen jednotlivé státy brazilské federace. Ve středu Bolsonaro řekl jisté herečce, aby "vypadla" ze shromáždění jeho stoupenců, kteří přišli před prezidentovu oficiální rezidenci v Brasílii. Stalo se to kvůli tomu, že kritizovala jeho přístup k pandemii covid-19.

V Mexiku za poslední den přibylo 4883 lidí nakažených koronavirem, což je vůbec nejvíce od začátku současné pandemie. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. Celkový počet nakažených tak vzrostl na 129.184. Komplikacím provázejícím covid-19 za posledních 24 hodin podlehlo 708 lidí a celková smrtelná bilance činí 15.357.

Podle statistiky Reuters v Latinské Americe v souvislosti s koronavirem zemřelo přes 70.000 lidí. V Brazílii, nejzasaženější zemi regionu, se počet úmrtí blíží ke 40.000.

Starostka Mexika Claudia Sheinbaumová ve středu informovala, že hygienici v hlavním městě se pustí do rozsáhlého testování na koronavirus. Jde o klíčovou součást jejích plánů na otevření ekonomiky města. Cílem je navýšit testovací kapacity do července na 100.000 měsíčně. Takto chtějí úřady rychle odhalit a izolovat nové případy nákazy. Agentura AP k tomu napsala, že na rozdíl od Sheinbaumové federální vláda testování velkého počtu lidí považuje za plýtvání penězi.

Na mexické hlavní město připadá více než 32.000 potvrzených případů nákazy a 3200 úmrtí v souvislosti s covidem-19, ale AP podotýká, že oba počty jsou považovány za podhodnocené kvůli omezenému testování. Úřady v devítimilionové metropoli nadále lidem doporučují, aby pokud možno zůstali doma. Provoz v ulicích nicméně v poslední době výrazně zesílil poté, co některá odvětví ekonomiky mohla obnovit činnost.

Latinská Amerika je v současnosti epicentrem epidemie covidu-19, která propukla začátkem roku v Číně, odkud se rozšířila do Evropy i dalších částí světa. Nakažených rychlým tempem přibývá také v Peru, Chile a Kolumbii.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA znovu padl denní rekord, hlásí přes 65.000 nakažených

10.07.2020 04:40 Spojené státy znovu překonaly dosavadní rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem za 24 hodin,…

Přepisy z kamer policistů odhalují nové okolnosti Floydovy smrti

09.07.2020 22:04 Aktualizováno George Floyd si v posledních minutách svého života více než dvacetkrát stěžoval na problémy s…

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

09.07.2020 21:30 Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté,…

Průlom v případu Floyd? Záběry ukázaly, jak probíhal zásah policie

09.07.2020 19:19 Čtyři policisté vyjeli 25. května před obchod v Minneapolis, kde zadrželi George Floyda,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy