Ve světě se koronavirem nakazilo již 43,5 milionu lidí. Dál roste počet obětí

Už přes 43,5 milionu lidí se ve světě od začátku pandemie nakazilo koronavirem. Vyplývá to z dnešních aktuálních údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie dlouhodobě sleduje. Na 1,160.000 lidí s covidem-19 podle statistik univerzity zemřelo.

Nejvíce lidí se virem SARS-CoV-2 nakazilo ve Spojených státech, které jsou v čele žebříčku s počty nakažených dlouhodobě. Dosud se v zemi infikovalo 8,7 milionu osob. USA, v nichž žije přes 330 milionů lidí, zároveň zůstávají zemí, která eviduje nejvíce úmrtí v souvislosti s novodobou nákazou - dnes ráno měly 225.735 zemřelých.

Druhá Indie do dnešního rána evidovala JHU 7,946.429 případů infekce, asijská země má 1,3 miliardy obyvatel. Přes 119.500 lidí s covidem-19 už v Indi zemřelo.

V počtu úmrtí je před Indií kromě USA ještě nejlidnatější latinskoamerická země Brazílie s 157.397 zemřelými. Nakažených dosud 212milionová Brazílie zachytila přes 5,4 milionu, což je třetí nejvyšší počet po USA a Indii.

V počtu infikovaných následují evropské mocnosti Rusko (více než 1,5 milionu nakažených) a Francie (přes 1,2 milionu nakažených). Přes milion infikovaných má v Evropě, která v současnosti zažívá silnou druhou vlnu pandemie, ještě Španělsko. Evropskou zemí s nejvyšším počtem úmrtí je Británie, kde zemřelo přes 45.000 nemocných z celkového počtu téměř 900.000 nakažených.

V Česku se od března, tedy od začátku epidemie způsobené novým koronavirem, nakazilo téměř 270.000 lidí a zemřelo 2365 osob. Podle deníku The New York Times (NYT) je Česká republika podle počtu nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulý týden na druhém místě ve světě již od 11. října, podle počtu úmrtí také druhá od 22. října, vždy za malou Andorrou.

Podle počtu nakažených od začátku pandemie v přepočtu na 100.000 obyvatel je ČR na 16. místě (před deseti dny byla na 27. místě), v rámci Evropské unie na druhém místě za Belgií. Podle počtu úmrtí od začátku pandemie na 100.000 obyvatel je Česko na 41. místě (minulý týden na 61. místě) na světě, v rámci Evropské unie pak na 11. místě (minulý týden byla na 14. místě). Nejhůře jsou na tom v EU Belgie a Španělsko.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Indie Brazílie evropa Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy