Čarodějnice! Dav uřízl hlavu ženě (†63)

Dispur - Osudným se stalo třiašedesátileté indické ženě obvinění z praktikování magie. Rozzuřený dav ji uřízl hlavu a její mrtvolu rozsekal mačetami. Informuje server news.com.au.

Incident se odehrál v indickém státě Ásám. Kvůli násilné smrti Moni Orangové, matky pěti dětí, policie zatkla sedm osob. K vraždě došlo poté, co místní kněz ženu obvinil užívání zaklínadel.

Pachatelé vyzbrojení mačetami a dalšími zbraněmi podle policie dorazili do vesnice, kde Orangová přebývala. Vytáhli ji z domu a následně brutálně zabili. "Uřízli ji hlavu a končetiny," uvedl policejní důstojník Manabendra Dev Roy.

Následující den se před policejní stanicí shromáždil dav místních, kteří protestovali proti zatčení vrahů. Tvrdili, že žena užívala kouzla proti svým nepřátelům a její zabití bylo správné. S tím rozhodně nesouhlasí manžel oběti. Dle jeho názoru za vše může "podezíravost a provokace" lokálního kněze.

V chudých, kmenových oblastech Indie přežívá silná víra v existenci čarodějnic a černé magie. Lidé často berou spravedlnost do svých rukou. Podezřelé ženy vyhánějí z domovů i zabíjejí, mnohdy upálením zaživa.        

Související

Petr Fiala (ODS)

Fiala vyrazí na zahraniční cestu, od úterý bude v Indii

Premiér Petr Fiala (ODS) bude v příštím týdnu z pracovních důvodů mimo Českou republiku. Od úterý do čtvrtka bude v Indii, informoval Úřad vlády. Středeční schůzi vlády tak zřejmě povede některý z místopředsedů kabinetu. 

Více souvisejících

Indie Čarodějnictví

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

Navalnyj zemřel přirozenou smrtí, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky Budanov

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj zemřel ve vězení na Sibiři přirozenou smrtí, tvrdí šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Nejen pozůstalí, ale i mnozí státníci obviňují ze smrti Navalného ruského prezidenta Vladimira Putina. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy