Dillí - Pořádný šok zažil školník a ochranka školy v indickém Bengaluru. V neděli se totiž do budovy vplížil leopard a chytili ho až po 14 hodinách! Šelma se ale nedala a při akci zranila 6 lidí. Jediné štěstí, že byl víkend a ve škole nebyly děti.
Leopard vnikl do indické školy v neděli ráno, podle ochranky se do budovy vplížil asi ve 4 hodiny ráno místního času. Spuštěný poplach přivolal ochránce přírody a pracovníky nedalekého pralesu, kteří se vyzbrojili zbraněmi s uspávacími šipkami.
Jenže šelma si začala hrát na schovávanou. Situace přilákala také vesničany a další experty, kteří se snažili pomoct. Skrývali se na okolních střechách i stromech a leoparda vyhlíželi. Kolem šesté hodiny večer konečně šelmu znovu spatřili - vyběhla z budovy ven.
Zvíře se ale nechtělo vzdát bez boje. Při odchytu napadl 8letý samec šest lidí, poškrábal a pokousal je. Zranil lesníky i fotografy, kteří se pro dobrou fotku odvážili moc blízko. S nejhorším zraněním vyvázl specialista na šelmy Sanjay Gubbi, proti kterému se leopard vrhl.
Snažil se zvířeti utéct a přelézt zeď, rozzuřený samec se ale do něj zakousl a stáhl ho zpátky dolů. Gubbi použil svůj dalekohled, kterým leoparda na chvíli zahnal. Hned poté zvíře střelili uspávací šipkou a převezli do národního parku.
Podle odhadu ochránců zvířat žije v Indii 12 až 14 tisíc leopardů.
Související
Tragédie v nočním klubu v Goa: Při požáru zemřelo nejméně 25 lidí včetně turistů
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
Aktuálně se děje
před 2 minutami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 50 minutami
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 1 hodinou
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 1 hodinou
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 2 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 3 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 4 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 4 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 5 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 5 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 6 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 6 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 7 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 7 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 8 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 10 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
včera
Původní cla platí, oznámil Trump a obratem zavedl další. Soudce označil za hlupáky
včera
Babiš vyřešil střet zájmů. Vložil akcie Agrofertu do svěřenského fondu RSVP Trust
Premiér Andrej Babiš (ANO) oficiálně potvrdil, že dokončil převod všech akcií holdingu Agrofert do nově vytvořeného svěřenského fondu s názvem RSVP Trust. K tomuto kroku se odhodlal po získání nezbytných souhlasů od regulačních úřadů tří členských států Evropské unie, kde jeho firmy působí. Babiš své rozhodnutí oznámil na sociální síti X s tím, že tímto definitivně vyřešil otázky týkající se svého možného střetu zájmů.
Zdroj: Libor Novák