Indie pátrá po osmi horolezcích, nevrátili se ze sedmitisícovky Nandá Déví

Indické úřady zahájily pátraní po skupině osmi horolezců, kteří se včas nevrátili po ohlášeném pokusu o zdolání sedmitisícovky Nandá Déví u hranic s Nepálem. Mezi pohřešovanými jsou čtyři Britové, dva Američané, Australanka a indický průvodce, uvedla dnes agentura DPA. Po horolezcích pátrá záchranný tým a helikoptéra.

Skupina horolezců se měla po zdolání 7817 metrů vysokého vrcholu vrátit podle plánů do základního tábora už v pondělí. Po několika dnech čekání na to, zda se horolezci přece jen se zpožděním neobjeví, tamní osazenstvo v pátek uvědomilo místní úřady a ty vyhlásily pátrání.

Podle stanice BBC není jasné, zda se horolezci ztratili už během výstupu nebo až cestou zpět.

Minulý víkend zemřeli dva horolezci při pokusu o zdolání nejvyšší hory světa Mount Everest. Agentura Reuters napsala, že v nynější lezecké sezoně, která začíná v březnu a končí v květnu, v nepálské části Himálají zemřelo už 18 lidí.

Související

Více souvisejících

horolezec Indie nepál Himaláje, Indie

Aktuálně se děje

před 37 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy