Absolutní rekord. V Indii se za jediný den nakazilo koronavirem 201.000 lidí

Indické úřady dnes oznámily, že za předchozí den zaznamenaly bezmála 201.000 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší počet od začátku epidemie, uvedla agentura Reuters. Za poslední den také přibylo 1038 úmrtí osob s nemocí covid-19.

Indie, která má 1,3 miliardy obyvatel, eviduje vysoké počty nově nakažených již několik dní. Ve středu to bylo 184.000, o den dříve bezmála 162.000.

Podle úřadů je vývoj epidemie znepokojující. V řadě indických oblastí platí nyní přísná opatření s cílem zabránit šíření nemoci covid-19, plošnou uzávěru ale federální vláda nevyhlásila. Některé indické státy hlásí nedostatek kyslíku v nemocnicích.

Podstatná část nových případů v Indii připadá v posledních dnech na nejbohatší stát Maháráštra, jehož metropolí je Bombaj (Mumbaí). Stát ve středu přijal opatření, jež povedou v příštích 15 dnech k uzavření mnoha podniků a výraznému omezení pohybu obyvatel. Hlavní město Dillí pak zavedlo zákaz nočního vycházení.

Od začátku epidemie země zaznamenala 14,1 milionu nakažených koronavirem, což je druhý nejvyšší počet na světě po Spojených státech. V počtu úmrtí je celosvětově Indie až čtvrtá po USA, Brazílii a Mexiku. V zemi v souvislosti nemocí covid-19 zahynulo 173.123 osob.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Indie

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 41 minutami

Záporožská jaderná elektrárna

MAAE vyzve Rusko a Ukrajinu ke kontrole stavu Záporožské JE

Rafael Grossi, ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), oznámil plány v roce 2024 na pozvání Ukrajiny a Ruska k posouzení technického stavu Záporožské jaderné elektrárny. Grossi také zmínil plány na opětovnou návštěvu Ruska a Ukrajiny.

Aktualizováno včera

Joe Biden

Biden přijal Fialu v Bílém domě a ocenil Česko jako skvělého spojence

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

včera

včera

včera

Madame de Pompadour

Nejslavnější královská milenka Madame de Pompadour zemřela před 260 lety

Je tomu přesně 260 let, co zemřela jedna z nejslavnějších královských milenek, která vstoupila do dějin jako Madame de Pompadour. Ačkoliv pocházela z prostých poměrů, dokázala se během několika let vyšplhat mezi společenskou elitu a zajistit si vlivné postavení i bohatství. Majetek ani vliv pro ni však nikdy nebyly na prvním místě.

včera

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izraelská odveta za íránský útok může přijít už dnes, píše Wall Street Journal

Izraelská reakce na víkendový íránský útok může přijít už dnes, napsal americký deník Wall Street Journal s odkazem na své zdroje. Podle webu Times of Israel již proběhlo pondělní zasedání válečného kabinetu, který se zabýval možnostmi odvety. Podle stanice Channel 12 je několik variant, přičemž Tel Aviv hodlá zvolit takovou, kterou nezablokují Američané. 

včera

včera

včera

včera

Dmytro Kuleba je ukrajinský politik a diplomat, od března 2020 ministr zahraničí ve vládě premiéra Denyse Šmyhala.

Kyjev srovnal Izrael s Ukrajinou: Kdybychom měli stejnou podporu Západu jako Izraelci, ubránili bychom se taky

Úspěch Izraele a jeho spojenců, kterým se v noci na neděli ve velké míře podařilo zmařit masivní útok íránských raket a dronů, naznačuje, čeho by Ukrajina mohla dosáhnout proti ruským vzdušným útokům, pokud by měla větší podporu od svých partnerů. V reakci na nejnovější vývoj na Blízkém východě to v pondělí podle agentury AP uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

včera

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Západní vlády by nás měly namísto obviňování ocenit, vyzval Írán

Írán v pondělí vyzval Západ, aby "ocenil" jeho zdrženlivost vůči Izraeli v posledních měsících. Tento krok ze strany Teheránu následoval po nedělním útoku na Izrael, který byl reakcí na údajný izraelský nálet na íránské velvyslanectví v syrském Damašku.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy