Indie hlásí 26.000 nových případů koronaviru

V Indii se v minulých 24 hodinách potvrdilo více než 26.000 nových případů koronaviru a na covid-19 zemřelo 252 lidí. Oznámilo to indické ministerstvo zdravotnictví. Počet potvrzených nákaz v zemi s 1,3 miliardy obyvatel dosáhl od začátku epidemie 33,5 milionu a mrtvých je 445.385. Situace se ale zlepšuje, protože počet aktivních případů je nyní nejnižší od loňského března.

Indie má za sebou obtížné období mezi letošním dubnem a červencem, kdy denně umíralo i 4000 osob.

Indie je velkým výrobcem proticovidových vakcín. V dubnové krizi zastavila jejich export, aby se mohla zaměřit na vlastní očkování. V pondělí ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že v posledním čtvrtletí vývoz vakcín obnoví.

Indické továrny jsou schopné měsíčně vyrobit až 300 milionů dávek očkovacích preparátů a ty, které se nespotřebují doma, půjdou na vývoz. Přednost dostanou sousední státy a mezinárodní očkovací program COVAX, jehož cílem je zajistit dodávky vakcín do chudších zemí.

V Indii použili přes 804 milionů očkovacích dávek a plně naočkováno je tam přes 202 milionu lidí.

Indie dnes kritizovala Británii, která lidi očkované v Indii nehodlá uznávat jako plně imunizované. Podle indických úřadů je to bizarní a rasistické rozhodnutí. Znamená, že lidé očkovaní v Indii budou muset při příjezdu do Británie do desetidenní karantény, což neplatí pro osoby očkované jinde.

Související

Petr Fiala (ODS)

Fiala vyrazí na zahraniční cestu, od úterý bude v Indii

Premiér Petr Fiala (ODS) bude v příštím týdnu z pracovních důvodů mimo Českou republiku. Od úterý do čtvrtka bude v Indii, informoval Úřad vlády. Středeční schůzi vlády tak zřejmě povede některý z místopředsedů kabinetu. 

Více souvisejících

Indie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 43 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy