Jedovatý kokosový alkohol zaplavil Filipíny. Osm mrtvých, 300 přiotrávených

Nejméně osm lidí zahynulo a dalších 300 bylo hospitalizováno po požití pančovaného alkoholu na Filipínách. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News, podle kterého otravu způsobil nápoj vyráběný z kokosové mízy.

Postižení pocházeli z různých měst, alkohol - známý na Filipínách jako lambanog - si ale koupili ve stejném obchodě, uvedla místní média. Většina obětí pocházela z provincie Laguna nacházející se jihovýchodně od filipínské metropole Manily.

Po konzumaci si postižení nejprve stěžovali na bolesti břicha a závratě. Úřady zahájily vyšetřování a guvernér provincie Laguna na svém facebookovém účtu napsal, že prodej lambanogu byl v oblasti přechodně zakázán. Po takzvané kokosové vodce, produkované z mízy květů kokosových palem, je přitom o Vánocích velká poptávka, napsal server BBC News.

Otravy ilegálně vyráběným lambanogem, který obvykle obsahuje kolem 40 procent alkoholu, bývají časté. V loňském roce například tento kokosový alkoholický nápoj zabil na Filipínách nejméně 21 lidí.

Související

Více souvisejících

Alkohol Filipíny otrava

Aktuálně se děje

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

„Transformační“, Harrisová nadchla demokraty. Za den se vybralo na 46,7 milionu dolarů na kampaň

Pět hodin poté, co prezident Joe Biden odstoupil z klání, darovali demokraté 27,5 milionu dolarů na kampaň Kamaly Harrisové. A to není vše, informují americká média.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy