Filipíny

Fiala se setkal s prezidentem Filipín

Fiala se setkal s filipínským prezidentem, jednali i o Ukrajině

Premiér Petr Fiala se dnes v Manile sešel s filipínským prezidentem Ferdinandem Marcosem mladším. Podle českého ministerského předsedy bylo předmětem jednání posilování diplomatických a hospodářských vztahů obou zemí i mezinárodní politika. Filipínský prezident Filipín na společné tiskové konferenci po setkání uvedl, že s Fialou diskutovali mimo jiné o problematice Západofilipínského moře, o situaci v Tchajwanském průlivu a o válce na Ukrajině.
Petr Fiala

Fiala na úvod cesty po asijských zemích dorazil na Filipíny

Premiér Petr Fiala dnes společně s podnikatelskou delegací přicestoval na návštěvu Filipín, které jsou první zastávkou na jeho desetidenní pracovní cestě po šesti asijských zemích. Vládní speciál dosedl na letiště v metropoli Manile krátce před 19:30 místního času (13:30 SELČ). V příštích dnech premiér navštíví také Indonésii, Singapur, Vietnam, Kazachstán a Uzbekistán.
Filipíny, ilustrační fotografie.

Filipíny postihly ničivé záplavy, mají nejméně 39 obětí

Silné deště a následné záplavy, které o vánočním víkendu a v dalších dnech zasáhly Filipíny, si už vyžádaly 39 obětí na životech. Dalších 24 lidí se pohřešuje. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AFP. Meteorologové předpovídají na filipínském souostroví lijáky i další den.
Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Soud v Haagu chce opět vyšetřovat filipínské vraždy z dob protidrogové války

Žalobce Mezinárodního trestního tribunálu (ICC) v Haagu dnes oznámil, že bude požadovat opětovné zahájení vyšetřování vražd a údajných narušení práv během tvrdých protidrogových zákroků prezidenta Rodriga Duterteho na Filipínách. Informovala o tom agentura Reuters. Soudní dvůr vyšetřování pozastavil loni v listopadu na žádost Manily, která uvedla, že ve věci provádí vlastní vyšetřování a není tedy nutné, aby se ICC v případu angažoval.
Filipíny, ilustrační foto

Filipíny dnes po téměř dvou letech znovu otevřely hranice pro návštěvníky ze zahraničí

Filipíny dnes po téměř dvou letech znovu otevřely hranice pro návštěvníky ze zahraničí. Povolení ke vstupu platí pro občany více než 150 zemí, kteří nemusí mít pro krátkodobý pobyt na Filipínách víza. Týká se i občanů České republiky. Podmínkou je očkování proti nemoci covid-19 a negativní test na koronavirus. Karanténa není vyžadována, informovala agentura AP.
Tajfun Rai

Tajfun Rai si na Filipínách vyžádal nejméně 375 obětí

Tajfun Rai, který minulý týden zasáhl Filipíny, připravil podle nové bilance o život 375 lidí. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na filipínskou policii. Dosavadní zprávy hovořily o 208 mrtvých. Zraněno bylo dalších asi 500 osob a 56 se jich pohřešuje, dodala policie.
Supertajfun Chanthu

Na Filipíny a Tchaj-wan se řítí supertajfun Chanthu

Supertajfun Chanthu, který se zformoval během pouhých 48 hodin, může v příštích dnech ohrozit Filipíny a Tchaj-wan ničivými vichry a přívalovými dešti. Podle agentury AFP to dnes uvedl tchajwanský meteorologický ústav.
Na Filipínách se zřítilo letadlo s 85 lidmi na palubě

Na Filipínách se zřítilo letadlo s 85 lidmi na palubě, přes 40 mrtvých

Nejméně 45 osob dnes zahynulo v troskách vojenského transportního letadla, které se zřítilo na jihu Filipín. Uvedla to agentura Reuters. Podle agentury AFP je mezi oběťmi 42 vojáků a tři civilisté, kteří zemřeli na zemi při pádu stroje. Podle ministerstva obrany zůstává pět lidí nezvěstných.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Kreml: Svět je na pokraji konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, může skončit katastrofou

Rusko v pondělí prohlásilo, že vojenská podpora Ukrajiny ze strany USA, Británie a Francie posunula svět na pokraj přímého konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, který by mohl skončit katastrofou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy