Jižní Korea a COVID-19: Dalších 505 nakažených koronavirem, armáda ruší cvičení

Jižní Korea dnes ohlásila dalších 505 případů nákazy novým typem koronaviru. Většina z nich byla zaznamenána v nejhůře postiženém městě Tegu. Nemocných v zemi je tak celkem už 1766.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jižní Korea a COVID-19: Dalších 334 nakažených koronavirem, armáda ruší cvičení
doporučujeme

Píše o tom agentura Reuters. Bilanci Jižní Korea zvýšila nadvakrát - nejprve v noci na dnešek informovala o 334 nových případech infekce, dnes dopoledne SEČ pak přidala ještě 171 nově nakažených. Počet infikovaných tak v Jižní Koreji vzrostl více než v Číně, odkud se nemoc COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, šíří. Peking dnes oznámil 433 nových případů.

V zemi stoupá nespokojenost s tím, jak se vláda k epidemii staví. Více než milion lidí podepsalo petici, ve které žádají odstoupení prezidenta Mun Če-ina.

Jižní Korea a USA se kvůli epidemii nemoci COVID-19 dohodly na pozastavení všech společných vojenských cvičení, uvedly armády obou zemí. Ve středu se infekce koronavirem potvrdila u amerického vojáka ze základny poblíž města Tegu, v korejské armádě je nakažených už 21.

Mluvčí jihokorejského generálního štábu uvedl, že společná cvičení naplánovaná na první pololetí tohoto roku byla s ohledem na zdraví vojáků zrušena až do odvolání. Kvůli koronaviru je v karanténě už přes 9500 z 600.000 příslušníků korejské armády, uvedla agentura AP. Většina vojáků nesmí opouštět základny.

"Navzdory odkladu společných cvičení hodlá americko-korejská aliance i nadále dostát závazku poskytovat přesvědčivé vojenské odstrašení a zachovat silnou společnou obranu, která ochrání Jižní Koreu před jakoukoli hrozbou," řekl Lee Peters, mluvčí americké posádky v této asijské zemi. Američané mají v Jižní Koreji 28.500 vojáků.

Jižní Korea je nadále zemí s nejvyšším počtem nakažených mimo Čínu. Ohnisko nákazy se nachází ve městě Tegu, kde se koronavirus rozšířil mezi členy náboženského hnutí Sinčchondži. Zdravotníci už provedli testy u 1300 příslušníků hnutí, kteří vykazovali příznaky onemocnění. Úřady ale mají k dispozici seznam všech 212.000 registrovaných věřících a hodlají rozsah testování rozšířit.

Starosta města Tegu dnes oznámil, že ve městě po nákaze koronavirem zemřel další člověk a celkový počet obětí v Jižní Koreji tak stoupl na 13. Kromě Tegu se však nyní začínají nové případy rychleji objevovat i v dalších městech: ve středu bylo potvrzeno 55 nových nemocných v metropoli Soulu a 58 v druhém největším korejském městě Pusanu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Novém Zélandu kvůli karanténě uvázlo 100 tisíc turistů

06.04.2020 08:45 Na Novém Zélandu je až 100.000 turistů, kteří tam uvázli kvůli koronaviru. Země před 12 dny…

Japonsko kvůli covid-19 zvažuje vyhlášení stavu nouze, měl by platit od…

06.04.2020 08:30 Japonská vláda zvažuje, že kvůli koronaviru vyhlásí nouzový stav. Měl by začít platit již od úterý…

Čína hlásí vzestup nových případů nákazy, jedno úmrtí

06.04.2020 07:20 V pevninské Číně v neděli přibylo 39 nových potvrzených případů nákazy koronavirem, oproti 30 o den…

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

Související:

Právě se děje

Další zprávy