Lék na koronavirus objeven? Thajsko za dva dny vyléčilo nakaženou ženu

Thajsko možná přišlo na způsob, jak v těle zastavit nebezpečný čínský koronavirus. Tamním lékařům se během několika dní povedlo úspěšně vyléčit 71letou nemocnou pacientku.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Čínské seniorce nakažené novým koronavirem se v Thajsku dramaticky zlepšil stav poté, co ji tamní lékaři léčili kombinací antivirotik používaných při léčbě chřipky a infekce HIV. V neděli to oznámilo thajské ministerstvo zdravotnictví, uvedla tisková agentura AFP.

Pacientka měla negativní výsledky testů 48 hodin poté, co jí thajští lékaři nasadili zmíněnou kombinaci antivirových léčivých přípravků. Na tiskovém brífinku ministerstva to uvedl Dr. Kriengsak Attipornwanich.

"Pozitivní laboratorní výsledky se za 48 hodin změnily na negativní," řekl Kriengsak. "Pacientka byla zpočátku vyčerpaná, o 12 hodin později už seděla na posteli," dodal.

Lékaři zkombinovali antivirotikum Oseltamivir známé pod názvem Tamiflu s léky Lopinavirem a Ritonavirem, tedy s antivirotiky používanými při léčbě HIV. Ministerstvo nyní čeká na výsledky výzkumu, který by tato zjištění dokázal a potvrdil.

Koronavirem, který se od prosince šíří z čínského města Wu-chan, se v Číně a zahraničí nakazilo už více než 17.300 lidí. Nákaza si vyžádala 362 obětí, z toho 361 v Číně a jednu na Filipínách.

Evropa má zatím 25 potvrzených případů onemocnění. Německé úřady potvrdily nákazu u dvou lidí, kteří se v sobotu vrátili z Wu-chanu armádním speciálem. V Německu je tak deset lidí nakažených novým typem koronaviru. Šest případů ohlásila Francie, po dvou Rusko, Itálie a Británie, po jednom pak Finsko, Švédsko a Španělsko.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Melbourne vykolejil vlak. Zahynuli dva lidé, desítky zraněných

20.02.2020 15:43 Dva lidé přišli o život a desítky dalších utrpěly zranění při dnešním vykolejení vlaku u…

Za vraždou v Brisbane bylo domácí násilí. Hráč rugby zabil tři děti,…

20.02.2020 13:31 Australský premiér Scott Morrison dnes prohlásil, že jeho krajané jsou "šokováni, zarmouceni a…

Nová etapa boje s koronavirem. Začala dezinfekce peněz, podle vědců…

20.02.2020 13:00 Čínské banky v rámci boje proti šíření nového koronaviru Covid-19 začaly dezinfikovat finanční…

Zemřeli dva cestující z obří lodi, kde se rozšířil koronavirus. První oběť…

20.02.2020 10:11 Aktualizováno V Japonsku zemřeli dva cestující, kteří se nakazili novým typem koronaviru na výletní lodi Diamond…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama