V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo jich 84.332, počet zemřelých ale zůstal vysoký. S odvoláním na indické ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovala agentura DPA.
V pátek úřady nahlásily 91.702 nově nakažených, s covidem-19 zemřelo 3403 osob. Dnes je hlášeno dalších 4002 mrtvých. Celkem se v zemi, kde žije 1,37 miliardy obyvatel, od začátku pandemie koronavirem nakazilo 29,4 milionu lidí a 367.081 po nákaze zemřelo.
Za vysokým počtem nově zemřelých je především upravená statistika z některých indických států, jako je Maháráštra. Počet mrtvých s covidem-19 úřady po kontrole upravily směrem vzhůru. Kontroly se provádějí proto, že existuje podezření, že počty zemřelých byly uváděny příliš nízké. V zemi je proti koronaviru zatím očkováno jen asi 3,5 procenta obyvatel.
V absolutních číslech je více zaznamenaných případů nákazy koronavirem než v Indii pouze ve Spojených státech. Poté, co počet nových infekcí v poslední době výrazně poklesl, začaly některé indické regiony uvolňovat ochranná opatření. Kromě hlavního města Dillí je zmírňuje i finanční metropole Bombaj (Mumbai).
Indická vláda dnes do konce září snížila daně na některé zdravotnické prostředky a léky proti covidu-19. Pětiprocentní daň na vakcínu proti covidu-19 ale zůstane, uvedlo dnes indické ministerstvo financí.
22. července 2026 14:52
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
Související
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
Tragédie v nočním klubu v Goa: Při požáru zemřelo nejméně 25 lidí včetně turistů
Indie , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu
před 2 hodinami
Hradec si odváží z Norska senzační výhru, Jablonec duel plný zvratů v Chorvatsku nezvládl
před 3 hodinami
Česko chce zlepšit proočkovanost proti chřipce. Inspiraci bere ze zahraničí
před 4 hodinami
Hasiči budou mít nového šéfa. Vlček skončil po pěti letech v nejvyšší funkci
před 5 hodinami
Může to být nejhorší epidemie eboly v historii, varují experti z Afriky
před 6 hodinami
Ukončování reprezentačních kariér nebere konce. V národním týmu nebude pokračovat Zelený
před 6 hodinami
Policejní manévry na Klatovsku. Muž měl použít zbraň proti příbuzným
před 7 hodinami
Babiš jednal s černohorským premiérem o evropské integraci a obranné spolupráci
před 8 hodinami
Foldyna stále nesmí domů. Soud prodloužil předběžné opatření
před 9 hodinami
Nebezpečné počasí. Meteorologové varovali před požáry na dalších místech
před 10 hodinami
Babišova vláda chce změnit jednací řád. Premiér prý nedostane více pravomocí
před 11 hodinami
Sparta se na úvod boje o Ligu mistrů utká s Lyonem, pohárové soupeře znají i další české týmy
před 11 hodinami
Trump znovu pohrozil Íránu. Američané zasáhli a znehybnili tanker
před 12 hodinami
Čeští hasiči opět bojují s požárem ve Francii. Lidé museli být evakuováni
před 13 hodinami
Macinka zmínil nové informace v případu Čecha zadrženého v Číně
před 14 hodinami
Rusové zaútočili na ukrajinskou výstavu dronů. Zemřelo nejméně 10 lidí
před 15 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se vrátí tropy, vedra mohou být extrémní
včera
Ukrajinské drony soustavně devastují "ruský Amazon". Putin k útokům mlčí
včera
Peníze výměnou za reformy? Třetina zemí se bouří proti revolučnímu plánu EU
včera
Zelenskyj se příští týden sejde v Bílém domě s Trumpem
V Bílém domě se v úterý 28. července uskuteční klíčové jednání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Zprávu podle webu Kyiv Post v pátek oficiálně potvrdil představitel americké administrativy pod podmínkou anonymity. Schůzka se odehraje v době, kdy se Washington snaží vystupovat v roli hlavního vyjednávače a stupňuje svůj diplomacie zaměřený na ukončení ruské agrese vůči Ukrajině.
Zdroj: Libor Novák