Pytláci v Nepálu podle tamních úřadů využívají krize vyvolané koronavirem. Agentura DPA informovala, že od 24. března, kdy v zemi začalo platit omezení svobody pohybu, zabili tři kriticky ohrožené gaviály indické a jednoho slona.
Při násilném střetu mezi pytláky a ochránci národního parku byl jeden pytlák zabit a jeden strážce těžce zraněn.
Gaviálové indičtí byli podle mluvčího nepálské správy národních parků zabiti v národním parku Čitvan. Usmrceného slona našli strážci v národním parku Bardia na západě země, pytláci ho zabili elektřinou. Národní parky kvůli větší aktivitě pytláků posílily hlídky.
V Nepálu nyní lidé mohou z domova vycházet jen dvě hodiny ráno a dvě večer, aby si mohli nakoupit jídlo a léky. Jde o jednu z nejméně rozvinutých zemí světa. Podle oficiálních údajů se tam zatím objevil jen nízký počet potvrzených případů nákazy koronavirem. Nicméně zdravotníci provedli málo testů. Podle DPA mnoho z nich pracuje bez ochranných pomůcek, jako jsou respirátory a obleky.
Související
Na letišti v hlavním městě Nepálu se při startu zřítilo letadlo plné lidí
Everest zřejmě přestane být tak dosažitelný, vyplývá z rozhodnutí soudu
nepál , pytláctví , Sloni , Zvířata , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
před 1 hodinou
Babiš se chlubí, s kolika prezidenty a premiéry se setkal v Davosu. Nejsou to ani tři procenta lídrů
před 1 hodinou
Putin přijal pozvání do nově vznikající Rady míru, oznámil Trump
před 3 hodinami
Počasí: Zima si nevezme pauzu ani o víkendu, v noci teploty spadnou až na -8 stupňů
včera
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
včera
Může americký Kongres zabránit Trumpovi v převzetí Grónska? Má k tomu hned několik nástrojů
včera
Trump prohlásil, že se dnes setká v Davosu se Zelenským. Ten tam ale vůbec není, potkat se tak mají zítra
včera
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
včera
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
včera
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
včera
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
včera
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
včera
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
včera
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
včera
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
včera
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
včera
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
včera
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
včera
Do Davosu dorazil nečekaný dopis. Stovky milionářů a miliardářů požadují vyšší zdanění superbohatých
včera
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
Americký ministr financí Scott Bessent, který již dorazil do švýcarského Davosu, vyslal evropským lídrům jasný vzkaz: mají se „posadit a počkat“, až prezident Donald Trump dorazí a osobně předloží své argumenty. Bessent se tak pokusil uklidnit rozjitřenou atmosféru před očekávaným příletem šéfa Bílého domu, jehož cesta se kvůli technické závadě na letadle Air Force One zpozdila přibližně o tři hodiny.
Zdroj: Libor Novák