Bezdomovec vrátil peněženku s 50 tisíci korunami. Lidé mu poslali téměř milion

Lidé v online sbírce za jediný den přispěli více než 34 000 eur pro bezdomovce, který v Amsterdamu odevzdal na policii nalezenou peněženku obsahující zhruba 2 000 eur, uvedla nizozemská média.

Hadjer Al-Ali našel peněženku při hledání vratných lahví v odstaveném vlaku, které by mohl vyměnit za hotovost. Peněženku s přibližně 2 000 eury (50 tisíc korun) předal policii, protože podle svých slov "vždy vrátí, co najde".

Policie ocenila jeho poctivost Stříbrným palcem a dárkovým poukazem v hodnotě 50 eur. V peněžence nebyly žádné doklady, které by umožnily kontaktovat majitele. Pokud se majitel k peněžence a penězům do roka nepřihlásí, připadnou nálezci.

Na webové stránce sbírky nazvané "podpora pro poctivého Hadjera" se po prvním dni od spuštění objevila částka 34 102 eur (850 tisíc korun).

Muž, který již 18 měsíců přespává na ulici, reagoval na situaci slovy, že po vrácení peněženky se jeho život "zcela změnil". Díky vybraným penězům si nyní bude moci pořídit bydlení a změnit svůj život, dodal.

Otec dvou dětí obdržel také mnoho zpráv od lidí, kteří mu nabízeli práci. Jeden anonymní dárce přispěl do sbírky 750 eur.

"Chci všem moc poděkovat... Nedokážu popsat, jak se teď cítím... Lidé mi říkají ty nejmilejší a nejkrásnější věci. Nemůžu najít slova, nevím, co říct, jsem plný adrenalinu," řekl Hadjer. 

Související

Více souvisejících

Nizozemí Bezdomovci

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 4 minutami

před 39 minutami

před 57 minutami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 1 hodinou

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Bidenův odchod z kandidátky okomentovalo i Rusko. Opět mluví o válce

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v neděli v reakci prezidenta USA Joea Bidena neucházet se o znovuzvolení uvedl, že do voleb šéfa Bílého domu je ještě daleko a pro Moskvu je prioritou tvz. speciální vojenská operace, tedy válka na Ukrajině.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy