Nizozemí

Nákladní loď Fremantle Highway postihl požár.

Požár lodi u Nizozemí kvůli elektromobilu: Jeden mrtvý, hrozí ekologická katastrofa

Minulé úterý vzplála u nizozemského pobřeží nákladní loď Fremantle Highway převážející bezmála tři tisíce vozidel. Při tragédii zemřel jeden člověk, dalších několik se zranilo poté, co museli skočit přes palubu kvůli rychle se šířícímu požáru. Nizozemské úřady loď původně směřující do Singapuru po několika dnech hašení odtahují. 
Frans Timmermans

Timmermans zřejmě skončí v unijní politice. Chce kandidovat v Nizozemsku

Frans Timmermans zřejmě opustí pozici místopředsedy Evropské komise a pokusí se o návrat do nizozemské politiky. Hodlá se totiž ucházet o post volebního lídra levicové koalice složené ze Strany práce a Zelené levice. Nizozemí čekají v listopadu předčasné volby po pádu vlády Marka Rutteho. 
Mark Rutte

Mark Rutte oznámil, že definitivně končí v politice

Nejdéle sloužící nizozemský premiér Mark Rutte po pádu vlády definitivně končí s politickou kariérou. Podle serveru De Telegraaf to oznámil dnes na jednání parlamentu s tím, že se v nadcházejících volbách už nebude ucházet o opětovné zvolení. Končí také jako lídr Lidové strany pro svobodu a demokracii (VVD).

Aktuálně se děje

před 37 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Írán musí být zastaven, než bude pozdě. Izrael spustil po víkendovém útoku ofenzívu, zatím jen politickou

Izrael spustil po víkendovém íránském útoku také "politickou ofenzívu" proti islámské republice. Uvedl to v úterý izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy