Bílý dům zprávy o dopadu ruských raket v Polsku nepotvrdil, Moskva to odmítla

Bílý dům nemůže potvrdit zprávy přicházející z Polska a spolupracuje s polskou vládou na získání více informací. Uvedla to mluvčí Národní bezpečnostní rady Adrienne Watsonová poté, co se dnes objevily zprávy, že ruské rakety v Polsku zabily dva lidi.

Podobně se k těmto zprávám vyjádřil také Pentagon. Zpravodajský web televize CNN s odkazem na evropského vojenského činitele napsal, že se americký ministr obrany Lloyd Austin později spojí se svým polským protějškem.

Při výbuchu na východě Polska nedaleko hranic s Ukrajinou přišli dnes odpoledne o život dva lidé. Agentura AP uvedla, že podle nejmenovaného vysoce postaveného představitele amerických tajných služeb na místo dopadly ruské rakety. Polský premiér Mateusz Morawiecki na dnešní večer svolal krizové zasedání nejdůležitějších bezpečnostních činitelů v zemi.

Ruské ministerstvo obrany jako "úmyslnou provokaci" odmítlo tvrzení polských médií o dopadu ruských raket na polské území, uvedla dnes agentura TASS. Ministerstvo tvrdí, že Rusko neútočilo na cíle poblíž ukrajinsko-polské hranice a že úlomky z místa, jejichž snímky zveřejnila média, nemají nic společného s ruskými zbraněmi.

Ruské ministerstvo reagovalo na zprávy, že při dopadu ruských raket ve vsi Przewodów, která leží jen několik kilometrů od ukrajinské hranice, přišli o život dva lidé. Polský premiér Mateusz Morawiecki svolal mimořádné zasedání vlády.

"Tvrzení polských médií a státních představitelů o údajném dopadu 'ruských' raket u obce Przewodów se zdají být úmyslnou provokací s cílem vyostřit situaci. Ruskými zbraněmi nebyly podniknuty žádné útoky na cíle u ukrajinsko-polské hranice," citovala agentura vyjádření ministerstva.

Související

Více souvisejících

Bílý dům USA válka na Ukrajině Polsko

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy