Twitter zablokoval účet ruské ambasády v Damašku, kvůli kritice Bílých přileb

Správa komunikační sítě twitter zablokovala oficiální účet ruského velvyslanectví v Damašku, které citovalo prohlášení ruského ministerstva obrany kritizující takzvané Bílé přilby. Bylo to dnes oznámeno v Moskvě. Ruské ministerstvo zahraničí opatření označilo za "hrubé porušení svobody slova".

Organizace dobrovolných záchranářů Bílé přilby operuje v povstalci ovládaných oblastech Sýrie a pravidelně podává informace o desítkách obětí ruských náletů v severozápadní syrské provincii Idlib.

Podle ruských diplomatů Bílé přilby financuje Washington a Londýn; média v Moskvě a Damašku označují povstalecké záchranáře za provokatéry a pomahače teroristů. Důkazy, které Bílé přilby přinášejí o údajných ruských zločinech v Sýrii, jsou podle Ruska zfalšované.

2- Since the beginning of Regime/Russian offensive on #Idlib, #Hama and #Aleppo 199 children have been brutally murdered among 830 Syrian innocents since April 26 in an ongoing massacre that only wants civilians dead. pic.twitter.com/FxB31hCikY

— The White Helmets (@SyriaCivilDef) July 30, 2019

Ruské velvyslanectví zveřejnilo na twitteru citace ze zprávy moskevského ministerstva obrany kritizující činnost Bílých přileb. Účet byl krátce nato zablokován s vysvětlením, že jeho obsah porušuje regule sociální sítě. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo správce sítě k okamžitému uvolnění účtu. Jeho zablokování označilo za "projev cenzury a hrubé porušení svobody slova".

Související

Více souvisejících

Twitter Bílé přilby Ruské angažmá v Sýrii Sýrie Rusko

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy