Bratislava/Londýn - Jako krkavčí matka se předvedla mladá žena ze Slovenska. Ta se rozhodla, že už dál nechce svého malého syna a nechala ho napospas britským úřadům. Ty teď šestiměsíční nemluvně poslaly zpátky na Slovensko.
Nechtěla se o něj dál starat a hodila ho na krk sociálním pracovnicím ve Velké Británii. Nad činem svobodné matky ze Slovenska, jejíž jméno zahraniční média nezveřejnila, zůstává rozum stát. S půlročním synem Benjamínem nejprve odcestovala do Anglie a pak se ho zbavila. Kdo je otcem chlapečka se neví, pravděpodobně ale půjde taky o Slováka.
Britské úřady okamžitě kontaktovaly kolegy ze Slovenska, kteří mají za chlapce odpovědnost, Benjamín má totiž slovenský pas. "Ozvali se nám z Británie, že se o chlapce musíme postarat my. Okamžitě jsme proto začali s britskou stranou vyjednávat o co nejrychlejším dopravení dítěte zpět na Slovensko," citoval Daily Mail vedoucí slovenského odboru na ochranu dětí Andreu Cisárovou. Podle jejích slov je chlapec velmi malý, ale i přesto se ho v Británii rozhodli vrátit zpátky do jeho vlasti. Benjamínova biologické matka zůstala v Británii.
Krásného modrookého chlapečka doprovodila letadlem na bratislavské letiště sociální pracovnice. "Byla to náročná cesta. Chlapec byl podrážděný, protože mu právě rostou zoubky. Taky trochu plakal. Je ale strašně rozkošný a v této chvíli je úplně v pořádku," popsala cestu Britka.
V Bratislavě si chlapečka převzala místní sociální pracovnice. Než se podaří malému Benjamínovi najít náhradní rodinu, bude umístěn do kojeneckého ústavu. "Doufáme, že jeho další život bude dobrý. Vyroste ve svojí vlasti, naučí se rodný jazyk a pozná svoji kulturu. Snad bude šťastný," řekla k případu sociální pracovnice ze Slovenska.
Související
EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce
Padl středoevropský teplotní rekord. Má ho Slovensko
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Vyšší úmrtnost už měl jen covid. Červnové a červencové extrémní počasí má v Evropě desetitisíce obětí
před 1 hodinou
I Kanada má svá esa v rukávu. Jak zareaguje na Trumpovu obchodní válku?
před 2 hodinami
"Novinářské kachny." Peskov odmítl zprávy o chystané mobilizaci
před 4 hodinami
Němečtí vyšetřovatelé objevil u letiště v Lipsku třetí dron s výbušninou
před 5 hodinami
Trumpova mocenská představa narazila na tvrdou realitu. Po Íránu se ho nezalekla ani Kanada
před 6 hodinami
Počasí do konce září: Léto se chýlí ke konci, tropy vystřídá ochlazení
včera
Závod o dobytí vesmíru zpomaluje. Čína odložila misi zaměřenou na hledání vody na Měsíci
včera
Masivní požáry už zasáhly i USA. Z Nevady utíkají před plameny desetitisíce lidí
včera
Oceány jsou nejteplejší v historii. Dopady už brzy pocítí celý svět
včera
Vláda chystá rozsáhlou reformu odměňování státních zaměstnanců
včera
Největší řeka v EU vysychá. Politici nemají žádný plán, co s tím
včera
Zelenskyj požádal USA o střely do Patriotů. Pence přišel s jiným návrhem
včera
Ukrajina po náletech na Wildberries zahájila útoky na centra druhého největšího ruského prodejce
včera
Velká Británie zpřístupní Ukrajině utajované technologie k výrobě raket Storm Shadow
včera
Jednání mezi USA a Kanadou zkolabovala. Trump rozpoutal novou obchodní válku
včera
Očkování proti rakovině naráží na první problém. Od lidí, kteří mu vůbec nerozumí
včera
Zelenskyj: Rusko koncem roku zahájí novou vlnu mobilizace, povolá 300 000 vojáků
včera
USA vyhlásí "ekonomický den D". Írán čekají nejtvrdší sankce v historii
včera
Počasí v novém týdnu. Vrátí se tropy, víkend už bude zase chladnější
23. srpna 2026 21:51
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenali inspektoři Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) 21 případů výskytu živých škůdců v zásilkách dovezených ze zemí mimo Evropskou unii. Nejčastěji se jednalo o zásilky ovoce a zeleniny, například manga, citrusů, papáji nebo paprik, zjištěny byly rovněž zásilky s nevyhovujícím osivem, dřeviny napadené hmyzem a nevyhovující dřevo. Opět mezi nimi nechyběl v Evropě obávaný invazní škůdce Bactrocera dorsalis.
Zdroj: Jan Hrabě